Lista ocen Skoda 105 II (65) - Ergonomia

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~taxi9608
Sedan 1.0 105 S,L,LS 46KM 34kW
W zasadzie wszystko co trzeba mam pod ręką. ZERO BAJERÓW!!!! Deska rozdzielcza jak konsola w pralce- same gałki, nawet awaryjne włącza się przekręceniem gałki ;-) A jednak ta pralka obsługuje się równie prosto jak domowy sprzęt AGD. Idiotoodporny to ten samochód jest, oj jest... Naszym południowym braciom udało się stowrzyć konsolę stanowiącą całkowite zaprzeczenie słowa \"bajer\"- ale za to niezwykle wygodną i praktyczną. Za to duuuuży plus...
~BB
Sedan 1.0 105 S,L,LS 46KM 34kW
W sumie nie ma do czego się przyczepić - wszystko na swoim miejscu (choć trzeba się przyzwyczaić do niektórych włączników) ale: Otwieranie komory silnika za tylnymi drzwiami, otwieranie bagażnika od strony pasażera, wąsko otwierające się drzwi, akumulator pod tylnym pasażera... psują ocene.
~kropi@tlen.pl
Sedan 1.2 120 GLS 58KM 43kW
Oceniając względem produktów zachodnich z tamtych lat - tragedia. Olbrzymi bagażnik przedni, do którego wchodził jeden duży plecak i skrzynka z narzędziami. Przemytniczy schowek za tylną kanapą, do którego nawet plecak nie chciał wejść... jeden mały schowek, siermięga!
~Edek z Mladej Boleslav
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Do rozmieszczonych przełączników też trzeba się przyzwyczaić. Wściekam się jak kropi mały deszczyk bo nie mam czasowego włącznika wycieraczek, a fiatowskiego nie chce mi się założyć. Moja maszyna to składak wiec wydaje mi sie ze w oryginale taki jest ?
~Bushman
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Rozmieszczenie elementów w kabinie niezłe. Może nie wygląda to pięknie, ale wszystko działa i jest pod ręką;) Jedyny minus to brak podświetlenia np wentylacji i ogrzewania - w nocy trzeba wiedzieć gdzie co jest.
~Nico - Paweł K.
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Moja wersja posiada sporo półek - ok. dziesięciu więc duży plus. Trochę denerwuje włącznik drogowych w dźwigni kierunkowskazu (włącza się przy skręcaniu) i włącznik świateł mijania zasłonięty kołem kierownicy. Poza tym ok.
~Gienek
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
hmmm, cóż... wszystko jest w sumie pod ręką, wygodne podłokietniki na odpowiedniej wysokości, wygodne fotele, w których można jechać trasę 500 km bez wstawania z nich nie obawiajac się o ból pleców.
~Jarko
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Właściwie wszystko w zasięgu ręki, bez problemów. Klakson trochę ciężko włączyć (ale przez to Skody najmniej trąbią!). Dwa bagażniki, zresztą o potwornej pojemności- to też genialny pomysł.
~foraq
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Co tu mówić... Mogło być lepiej... Tylko jeden schowek, materiały takie sobie, niektóre włączniki w dziwnych miejscach ale nie mam zastrzeżeń i dobrze sobie radzę;)
~mr_koza@poczta.onet.pl
Sedan 1.2 120 GLS 58KM 43kW
No cóż Miss Polonia to to nie jest :-). Wygląd wskaźników i manipulatorów pasuje raczej do ciężarówki ( p.s. Avia ma dokładnie takie same), ale ich funkcjonalność powiedzmy - może być.