Lista ocen Skoda Fabia II Kombi Facelifting (42) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał S.
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW
Z plusów to na pewno dynamika. Jak na tą klasę auta, samochód całkiem dynamiczny. Jeśli chodzi o dynamikę, to mam wrażenie, że jeździło mi się lepiej niż Focusem z benzynowym 1.6 100KM. Na pewno Skoda ze swoimi 90KM miałą więcej mocy na autostradzie. Tam gdzie Focus już się kończył skoda jeszcze spokojnie przyspieszała. Także moment obrotowy diesla robi swoje. Z minusów to niestety usterki. Cieknąca pompa wody. Uszkodzony alternator. Problemy...
~Michał G
Kombi Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Silnik dopóki był 3-4 letni zbierał się całkiem ładnie. Spalanie w tym okresie też było bardziej niż zadowalające ! Obecnie jakaś zagadkowa wada (aktuator turbiny ?) powoduje że są dni kiedy "lata" i są dni kiedy się "snuje". Ogólnie bardzo dobrze chodzi w ciepłe dni i upały. Rozrzewa się zimą dość długo. Jest też duża różnica w dynamice latem i zimą. Silnik ma parę poważnych usterek które istnieją w bardzo wielu egzemplarzach, np. układ...
~TMG
Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnik godny polecenia. Obecnie po 3 miesiącach od odbioru zrobione 12tyś. Nie dolałem ani kropli oleju. Silnik bardzo cichy nawet przy większych prędkościach (140-160km/h). Niestety trochę więcej pali niż deklaruje producent ale w dużej mierze moja wina. Jak trzeba wyprzedzić to redukcja na 3 i ogień. Miły dźwięk silnika na wyższych obrotach
~Rafał
Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Spodziewałem się więcej po tym silniku. Niby max moment obrotowy wg producenta zaczyna się od 1550 obr/min ale rzecz biorąc praktycznie to powyżej 2000 obrotów zaczynamy przyśpieszać. Na jedynce zerowe przyspieszenie, dopiero od dwójki zaczyna jechać. Z włączoną klimatyzacją silnik wyraźnie słabszy. Elastyczność na poszczególnych biegach zadowalająca.
~Majkelos
Kombi Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Silnik bardzo przyzwoity. Kultura pracy dobra. Nie jest zbyt elastyczny - wiadomo mała pojemność. Żeby ostro przyspieszyć trzeba czasem zredukować obroty. Ale ogólnie nie narzekam - nie po to kupiłem tą wersję żeby się ścigać. Jeździłem jakiś czas Fabią dieslem z tego samego rocznika i wniosek był jeden: wole benzynę.
~Filip
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW
Taki przeciętny. Do spokojnej jazdy ok. Bezawaryjny, potrafi być oszczędny, jak się myśli w czasie jazdy. W sumie katuje go do oporu i nic się z nim nie dzieje. Nie chcą mi zmienić na nowy, bo nie generuje kosztów... Mamy w firmie Octavię 2 FL z tym silnikiem, 450 tys, i tez nic się nie dzieje...
~Łukasz
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
W porównaniu do mojego poprzedniego wozu - niebo a ziemia, choć oczywiście 85 kucy wyścigówki z fabuli nie robi... Ważne, że samochód chętnie wchodzi na obroty, nie zamula i pozwala w miarę bezpiecznie wyprzedzać inne pojazdy. Na duży plus średnie spalanie (pomiędzy 5.7 a 6.3, 80% trasa).
~Oscar
Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnik mnie zaskoczył pozytywnie - po raz pierwszy jeżdżę benzynowym autem z turbiną i branie z dołu potrafi bardzo kręcić kierowcę. Bardzo przyjemnie reaguje na gaz. Wcześniej jeździłem małą, ale bardzo żwawą Hondą, która dostawała drugiego życia od 5000 rpm - tutaj jest ogień od razu - żadnej turbodziury.
~Daniel
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Po małym silniku nie ma co się spodziewać cudów - elastyczność adekwatna do mocy. Jak to przy 16V, żeby szybko jechał trzeba go wysoko kręcić. Jeden z lepszych silników pod LPG - nie czuję żadnej różnicy pomiędzy jazdą na benzynie i gazie (wyjątkiem są deszczowe i wilgotne dni, ale to standard przy LPG).
~Pilot
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Świadomie wybrałem 1.4 16V - to wersja wolnossąca, więc mogę mieć pretensje do siebie, że ma tyle mocy ile ma...Absolutnie nie ma tragedii, ale mogłoby być lepiej. Chociaż zaskakuje pozytywnie, niby 85 KM, ale daje sobie radę również w trasie.
Skoda Fabia II Kombi Facelifting