Lista ocen Skoda Fabia II Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW od 2010 (12) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pilot
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Jeździłem Fordem Fusion, który trzymał się drogi jak przyklejony. O dziwo w Fabii odnoszę takie same wrażenie. Mam porównanie do służbowego Opla Corsy (rocznik 2015), w którym gumowaty układ jezdny jest nie do zaakceptowania. Skoda jeździ doskonale - zachowuje się jak Ford. Kto Fordem jeździł, wie co mam na myśli :)
~qba
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Od auta w tej klasie trudno wymagać super osiągów, ale zawieszenie daje radę nawet przy pełnym obciążeniu. A skoro auto nie jest do ścigania to parametry trakcyjne tez są dobre. Jedyna uwaga to po załadowaniu bagażnika auto mocno siada tyłem w kierunku ziemi... ale podczas jazdy nie ma to wpływu na w miarę przyzwoite prowadzenie.
~Łukasz
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Samochód prowadzi się bardzo pewnie, mimo, że jest dosyć wąski nie odczuwam mocno bocznych podmuchów. Dobrze dostrojony układ kierowniczy, sensowne wspomaganie - pomaga, układ kierowniczy dobrze przekazuje info z drogi. Jedyny minus to stuki z przedniej części przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające.
~wojgalic
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Auto prowadzi się pewnie, ale nie jest to rajdówka. Dobrze tłumi nierówności, ciche... UWAGA: Powyższe nie dotyczy nierówności poprzecznych, z nimi auto sobie nie radzi, głośno i nieprzyjemnie.
~Arille
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Fabia prowadzi się pewnie, dobrze wchodzi w zakręty, posiada dobry promień skrętu. Zawieszenie tylne troszkę za miękkie, przy względnie niedużym obciążeniu tył "siada".
~Daniel
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Póki co jest ok - zakupiłem wersję z szerszymi oponami (195/55/R15) i naprawdę fajnie trzyma się w zakrętach. Uwaga na boczny wiatr...
~oss
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Plus to dobre trzymanie w zakretach i duzy skret - minus - zawieszenie nieco twarde. Na autostradzie przy silnym wietrze troche buja.
~kondzio
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
nowe auto więc może trochę o komforcie jak na tak wąski samochód i wysoki to nawet nie buja na zakrętach jest ok
~Piotr
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Fabia ma dosyć twardo zestrojone zawieszenie co daje bardzo dobre trzymanie w zakrętach.
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia II Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
6,2
~Arille
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Trzyma się ładnie drogi, jest sztywna.
Skoda Fabia II Kombi Facelifting