Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback Facelifting

Wojtas, 10 lat temu
Silnik 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Skoda Octavia II Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Bardzo fajnie auto, zarówno do pracy jak i na wakacyjne wyjazdy, bagażnik jest rewelacyjny pomiesci wszystko co potrzeba. Samochód swietnie się prezentuje czarna perła+ alusy.
Moja wersja to 1 9 tdi. 105 km. Silink to stara sprawdzona jednostka 1.9 tdi 105KM, na pompowstyskiwaczach,bardzo ładnie pracuje,spokojnie mozna wyprzedzac z kazdego biegu :)
Skrzynia działa perfekcyjnie, troszke krótki 1 bieg.
Rewelacyjnie sie prowadzi. Na alu 16 trzyma sie jak przyklejona do drogi.
Przód - bardzo dobra, tył- przydaje się czujnik parkowania.
Wizualnie bardzo fajnie, w praktyce troszke skrzypiace plastiki w drzwiach.
Posiadam climatic działa bez zarzutu. Ogrzewanie tez działa rewelacyjnie.
Z przodu bardzo duzo miejsca,(moj wzrost 188cm.) Tył- też spokojnie sie mieszcze, generalnie z tyłu jezdzi dziecko w foteliku.
Troszke głosny na zimnym silinku,potem jest ok.
A wiec tak,ceny napraw poza ASO, bardzo przystepne. Przykładowo: kompletny rozrząd- pompa wody+ rolka+napinacz+pasek renomowanych marek+ nowy płyn chłodzący G12, to koszt około 600zł+ wymiana około 200-300zł. Filtry :powietrza+oleju+paliwa+pyłkowy to wydatek około 200 zł i to są ceny oryginalych części. Olej silnikowy najwyzsza półka koszt 150 zł za 5 L. Cen wymiany filtrów, oraz oleju nie znam, bo to wyminiam sam :).
Kupiłem 4 lenti samochód za połowe ceny nowego. Samochód jest w bardzo dobrej kondycji, choc ma juz przejechane prawie 150 tysięcy. Wszystkim, polecam zakup uzywanej skody octavi z udokumntowanym przebiegiem, bo za naprawde nieduze pieniądze można mieć, w miare młody samochód. Polecam wersje ambiente.
Jak na przejechane 150 tys, kompletna niezawodnosc. Jeden bład jaki odnotował komputer to niskie napiecie akumulatora. O wymianie klocków i tarcz nie pisze bo to normalana wymiana eksploatacyjna.
Powazne usterki brak, ale jestem przygotowany że w okolicach 200tys sypnie sie koło dwumasowe,ale to problem wszystich nowych diesli.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW [l/100km]

5,8