Lista ocen Skoda Octavia II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2008-2013 (10) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Nie jest to co prawda 1.9TDi, które ma wszystkie parametry gorsze, ale ...miałem do niego sentyment, jednak silnik pełna kultura. Apetyt na paliwo znikomy. W mieście, w normalnym użytkowaniu do 10km spalanie na poziomie 7,5-8 litrów. W trasie przy 110km/h, to jest 5,5 litra. Na długiej trasie (wyjazdy urlopowe poza PL) przy 150km/h na tempomacie, 5 osób, bagaże spalanie na poziomie 6,8l/100km. Mam porównanie z Renault Megane DCi 110KM, którym...
~gruby dick
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Bardzo dobry silnik, mega elastyczny, niskie spalanie, zero usterek do 62 tys. przebiegu, cichy, nie bierze ani kropli oleju, nie klekocze, nie jest ani za cichy, ani zbyt głośny. Przy przyspieszaniu na dwójce, trójce czy czwórce większość samochodów zostaje z tyłu, jedynie powyżej 140-150 km/h szósty bieg już na takie wciskanie w fotel nie pozwala. jeździ sie przyjemnie.
~Tomek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Bardzo porównywalny z konstrukcją 1,9TDI. Nic kompletnie się nie dzieje. Podobnie, jak poprzednik został zrobiony chyba przez Rosjan, bo konstrukcja z serii "nie gniotsa, nie łamiotsa" :-) Potrafi "wziąć" do 0,5 litra oleju pomiędzy przeglądami (co 15 kkm).
~T.
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Ktoś może powiedzieć, że TDi na pompo wtryskach nie może mieć doskonałej kultury pracy. Ja twierdzę inaczej. Słychać miło dźwięk \"klekocika\", a mam świadomość, że jest to jednostka sprawdzona i bardzo dobra. Elastyczność super (od 1500 rpm).
~Jacek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Wzrost przebiegu oznacza co raz głośniejszą pracę. przy 0 km było całkiem cicho, przy 70 000 jest głośniej a przy 200 000 km identyczne auta brzmią jak dobry stary 1,9 D :)
~wsz
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
auto obecnie ma przejechane prawie 150000km i poza normalnymi kosztami serwisowymi z autem nic sie nie dzieje słownie ZERO dodatkowych kosztów
~Johann91
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Mocny silnik 140 KM, auto idealne na autostrady. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i jestem ciekaw wersji 170KM
~Filip
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
To jeden z najlepszych silników, wystarczająco mocny i niewiarygodnie oszczędny.
~T.
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Pracuje, jak przy wyjeździe z salonu.
~<)
149 km to dla tej jednostki ciut zamało dlatego 3