Lista ocen Skoda Octavia II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2008-2013 (9) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~T.
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rajdowcem nie jestem, ale wolno także nie jeżdżę. Przesiadłem się Octavii 1 i Renault Clio (jeździłem na zmianę). Dużą różnicę zrobiły opony o profilu 55 (chyba najniższy profil, który ma rację bytu na naszych drogach). Pokonywanie łuków, zakrętów ze sporymi (nieprzesadzonymi) prędkościami nie stanowi żadnego problemu. Wspomaganie trochę toporne, co ma swój minus w mieście dla kobiet (wiem od żony), ale za to idealne w trasie, gdyż pozwala...
~T.
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Jestem fanem motoryzacji. Jeździłem w tym czasie różnymi autami (skłamałem w poprzednim wpisie, że nie jestem rajdowcem - mam licencję sportów motorowych). Stwierdzam obiektywnie, że to auto lepiej trzma się drogi niż np. ...A klasa AMG! Subiektywna opinia lecz AMG jeździłem 3 tygodnie i ...podróba VW wygrywa zdecydowanie!
~Tomek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Może jestem tendencyjny lecz mam porównanie z np. Megane czy Focusem. W szybkich zakrętach bardzo dobrze trzyma się drogi. Ten sam ostry zakręt przy dużej prędkości szybciej pokonuję tym kombii niż np. megane lub focusem hatchback! Po tym przebiegu, gdzie nic nie było wymieniane jeszcze, nic nie stuknie, nie puknie.
~Filip
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Prowadzi się dobrze, pewnie, choć przy prędkościach autostradowych i wyższych także przy silnych podmuchach wiatru lub w koleinach myszkuje delikatnie. Ale to moje odczucie, a jeżdżę tez nowym BMW. Skoda jest drugim autem w domu więc nie mam porównania z autami tej samej klasy.
~Tomek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Tu jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Auto przy dużych prędkościach trzyma się doskonale w zakrętach mimo gabarytów i wagi. Ktoś może zarzucić, że wspomaganie działa zbyt twardo przy manewrowaniu, ale za to w jeździe jest genialne i daje doskonale wyczuć samochód.
~Jacek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Jest troche twardo i trzesię na nierównościach. W zakrętach (z tyłu wielowachacze) bez najmniejszych watpliwości co do jakości prowadzenia i pewności sposobu wyjścia z zakrętu.
~gruby dick
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
bardzo dobry, pewnie się prowadzi i nie myszkuje. ale pod względem komfortu, jest to samochód sztywny i nie wybiera już tak sprawnie i bezgłośnie dziur jak passat czy mondeo.
~Johann91
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Zaskakująco mały promień skrętu. Dobrze trzyma się drogi.
~<)
kiepski max 2