Lista ocen Skoda Octavia II Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW 2005-2012 (21) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Mocny punkt auta. W zimie błyskawicznie się nagrzewa ? po kilometrze jazdy już zaczyna grzać. W lecie klimatyzacja daje radę bez problemu i potrafi schłodzić wydajnie wnętrze, ale kosztuje to sporo paliwa. Kiedyś jechałem z rodziną w upale 36 stopni w cieniu i ponad 45 przy asfalcie. Nie byłem w stanie zejść ze spalaniem poniżej 8 litrów ? kompresor klimatyzacji swoje musiał zrobić. Jeśli się dba o klimatyzację, odgrzybia, serwisuje to nie ma...
~mxw
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Niezawodne - manualna klima. Szybkość odmrażania szyb i odparowywania średnia - na maksymalnych ustawieniach wraz z włączoną klimą trzeba paru poczekać chwilę - ale nie jest źle. Ogrzewanie cięzko ustawić - albo zimny nawiew albo ciut za cieply nadmuch - trzeba wprawy w ustawieniu gałki.
~Karol Przesmycki
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Ogrzewanie bardzo dobre. Silnik szybko nabiera temperatury i do wnętrza po kilku kilometrach jazdy dociera ciepłe powietrze. Gorzej w lecie. Klimatyzacja manualna jest mało wydajna przy temperaturach powyżej 30 stopni. Wymaga częstego używania maksymalnych obrotów dmuchawy. Generuje to uciążliwy hałas
~Henio
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Tragiczny nawiew na szyby.Potrafią zaparować nawet w czasie jazdy po małym deszczu.Gdyby nie klimatyzacja jazda byłaby niemożliwa.Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem ,a miałem dużo aut.Dodatkowo przykry zapach wydobywający się z nadmuchów,przerasta to serwis.
~Arek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Super grzeje zimą. Klimatyzacja manualna dobrze chłodzi latem. Wadą auta jest, że podczas deszczu przednia szyba paruje bez klimatyzacji, pomimo nadmuchu na przednią szybę, obieg otwarty. Filtr kabinowy zmieniam co roku.
~irek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Słabe ogrzewanie, lepsze miałem w Seicento. Ciepłe powietrze mam po 5 minutach jazdy a tropików i tak się nigdy nie uzyska. Klimatyzacja także nie porywa wydajnością.
~Andi
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Mam wersje "ICE" więc klima seryjna. Jedynie w deszczowe dni tył mocno paruje - oczywiscie gdy klima jest wyłączona, Szybko się nagrzewa
~Bartass
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Ok klima rozkręca sie troche wolniej jak w moim ostatnim aucie , w zimę ciepło silnik szybko nabiera temperatury
~bilki10
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Dobrze się nagrzewa, dobrze chłodzi( klimatyzacja automatyczna) nie idzie ustawić jednej siły nadmuchu
~Z. M
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
klima rade sobie daje, nie mam powodow do narzekan, daje 4 bo zimą przednia szyba paruje mimo klimy
Skoda Octavia II Kombi