Lista ocen Skoda Octavia II (584) - Silnik

Na liście zabraknie 285 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł37
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Autko kupiłem w styczniu 2009 (rok modelowy 2009), ponieważ bardzo mi odpowiadała jego funkcjonalnośc i parametry tech.Odświeżone nadwozie tylko dodawało mu uroku.Samochód bardzo wygodny dla rodziny 4 osobowej, zwłaszcza pod wzglendem pojemności bagażnika 560l.Silnik 1.9tdi 105KM dośc głośny powyżej 140km/h, poza tym bardzo oszczędny.
~Artur
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Trochę się obawiałem o osiągi tego silnika, kupowałem go ze wzgl. małe spalanie. Zaskoczył mnie pozytywnie, na trasie zbiera się wystarczająco, jeździ bardzo przyjemnie, planuję wsadzić boxa i wtedy powinno być bardzo dobrze. Praca jak u diesla, ale mnie to nie przeszkadza, na trasie niezauważalne.Ceed 1.6 115KM, był nieco dynamiczniejszy.
~jacenty46@o2.pl
Hatchback 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Znakomity silnik, ale pod warunkiem, ze ma sie swiadomosc bardzo dlugich przelozen. Np. trojka (1,185), gdy w poprzednim modelu bylo 1,348. Tak wiec trojka w 1,6 tdi jest pomiedzy 3 i 4 w 1,9 tdi (tam czwarty bieg ma przelozenie 0,967) Podobnie z innymi biegami. I trzeba sie tego nauczyc. Wtedy auto rzeczywiscie prowadzi sie bardzo elastycznie.
~Jurek
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Silnik pracuje bardzo dobrze. W okresie zimowym nie miałem żadnych problemów z odpalaniem. Jest elastyczny, świetnie sprawdza sie podczas wyprzedzania. Jedyna wada to zużycie oleju silnikowego. Po przejechaniu 10.000 km musiałem dolać 0,7 litra oleju (sygnalizacja niskiego poziomu oleju włącza sie przy minimum na bagnecie). Z tego powodu obniżam ocenę.
~Arek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
1.6 MPI trochę za mały do wielkości auta i jego masy. Do miasta OK. Na autostradzie do wolnego przemieszczania się. Bardzo prosta budowa silnika, idealna pod LPG. Auto ma też cichy wydech. Powoduje to, że nawet jak piłujesz silnik to w kabinie nie słychać silnika. Silnik nie ma dużo mocy, ale jest dosyć elastyczny.
~irek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Jeżeli nie należysz do grupy \'nerwowych\' kierowców, niecierpliwie szukających okazji do wyprzedzenia kogokolwiek i gdziekolwiek, to z tym silnikiem dasz sobie radę :) Oczywiście, nie jest to F1 ale jeżeli potrafi się przewidywać na drodze to w zupełności wystarczy. Silnik jest cichy. Za kulturę pracy daję 4.5, za elastyczność 3.5.
~Pablo
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnik jak na swoją pojemność niezły,moim zdaniem idealny do miasta,niestety na autostrady nie polecam,co ciekawe do 100km/h spalanie naprawdę niskie,natomiast powyżej dramatycznie rośnie.Elastyczność zadowalająca na 3 i 4 biegu autko bardzo żwawo reaguje na gaz.Powyżej4500 rpm kończą się możliwości tego silnika.
~znawca
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Myslalem ze bedzie bardziej oszczedny niz stary 1.9 ale niestety nie jest rozowo. Z tym silnikiem autko bedzie oszczedne przy predkosciach 70-90 , jezeli chcemy jezdzic po autostradach tak jak pozwalaja przepisy czyli 140-150 szykujmy sie na 7-8 litrow. W miescie tez raczej 8 chyba ze jestesmy na emeryturze to mozemy liczyc na cud
~Groszek
Hatchback 1.6 i 16V FSI 115KM 85kW
Silnik wystarczający jak na miasto, na trasie także dobrze się i nie trzeba zmawiać zdrowaśki przy wyprzedzaniu, nawet majac załadowany pelny bagażnik i komplet pasażerów. Przy wyższych obrotach silinika robi się głośno. Czasami z okolic silnika dobiegają dziwne drgania, ale to wina plastikow obudowy silnika.
~ljon
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Generalnie silnik spisuje się bardzo dobrze. Na początku zimny silnik przyjmuje nierównomierne obroty, ale po chwili obroty stabilizują się. Świetnie przyśpiesza za sprawą turbiny, szczególnie w dolnych granicach obrotów. Przy większym obciążeniu auta, szczególnie przy wyższych obrotach, o taki efekt będzie trudno.