Lista ocen Skoda Octavia II (44)

~Rafał
Hatchback 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu tej wersji Octavii. Ekonomiczna nieźle wyglądająca podoba sie mnie i rodzinie. Polecam ewentualnym kupujacym. Trzeba tylko uważać na filtr DPF bo jak się go \"zajedzie\" to koszty eksploatacji wzrosną i to bardzo.
~Pawel0077
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Plusy: -Właściwości jezdne są świetne, -Skrzynia bardzo dobra, - Jakość materiałów w porządku, -Koszty napraw dosyć niskie, -Duży bagażnik Minusy: -Spalanie to jakiś żart, na trasie nie dało się zejść poniżej 6,5l, średnie spalanie wychodziło: 7,5l (około 30Km dziennie) Miał być bardzo oszczędnym autem. -9 letni samochód na hamowni pokazał 90KM, 15KM uciekło MASAKRA!
~Jakub84
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Byłem z tego auta zadowolony (niedawno sprzedałem, było to moje pierwsze auto). Dobrze się prowadziło, bez większych usterek. Dużo miejsca- także dla pasażerów. Duży bagażnik. Minus, to często przepalające się żarówki.
~Edek
Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Moja Skoda OII FL 2010 r. 1,6 Tdi ma już przelatane 275 tys. Samochód mam od ok 212 tys. jako drugi właścicel. Do tej pory oprócz normalnych serwisowych rzecz typu rozrząd, filtry, oleje i klocki nie robiłem nic. Auto przed moim zakupem do 200 tys. serwisowane w aso i z tego co wynika z papierów zero awarii. Powiem jeszcze że przy przebiegu 220 tys. Zrobiłem chiptuning na ok. 150 kucy. Przebieg 60/40 na rzecz autostrady. Oby tak dalej nie...
2,9
~ase
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Ogólnie jest to auto nowe jednak skacze po drodze przy więksych prędkościach i jest słabo wygłuszone-brak komfortu. Materiały wewnątrz już zaczynają się przycierać-są słabej jakości. Spalanie jak się jeżdźi bardzo spokojnie 50-90 jest niskie w granicach 5-6 litrów/100, jednak wystarczy troszkę powyprzedzać lub przyśpieszać w mieście i można osiągnąć spokojnie spalanie na poziomie 8l/100 także moim zdaniem lepiej jest kupić większą pojemność...
2,2
~arczi60
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
105 KONNY PRZY SILNIKU 1,6 CDTI STOSUNEK MOCY DO MASY SAMOCHODU ZA MAŁY ZA SŁABY (Silnik)
~Rafał1976
Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Mam przejechane ponad 320 000 km i oryginalną turbinę i DPF (trasy). Wtryskiwacze wymieniłem przy 270 000 km a dwumasę 180 000. Dobra elastyczność. O dziwo w Octavi ten silnik żyje (elastyczność) , a w golfie to nie. (Silnik)
~Bajtosz
Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Z przodu i z tyłu masę miejsca. Mam 190 cm i za mną pasażer ma bardzo dużo miejsca. (Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów)
~Klemens
Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Świetne auto z bardzo dobrym silnikiem i doskonały, wycoszenei,.
3,8
~wiepap
Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Trochę trzeba się zastanowić przy wyprzedzaniu - redukcja na niższy bieg (Silnik)