Lista ocen Skoda Octavia III Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW 2015-2016 (21) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał Z
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Układ jezdny jest stosunkowo bardzo komfortowy. Auto wręcz płynie. Z przodu komfort jest bardzo dobry. Samochód ładnie i płynnie wybiera nierówności. Żona jedzie na tylnej kanapie z dzieckiem i stwierdza, że komfort jest taki sam (a nawet lepszy - ale to za sprawą kanapy) niż w Passacie. Octavia z danym układem jezdnym i przy swojej niskiej masie jest bardzo zwinna. Stanowczo płynniej się nią manewruje, łatwiej pokonuje zakręty i przy wyższej...
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Mimo trzeszczenia tyłu absolutnie nic nie bylo wymieniane od nowości. Zawieszenie ciągle w dobrym stanie. Przekrój dróg bardzo różny. Odwiedzone Austria, Włochy (głównie Toskania), Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Czechy. Autostrady, szutry, dziurawe asfalty. Lato zima opony 17 cali na profilu 45. Auto trzyma się dobrze drogi. Opony zawsze premium. Uwaga auto podatne na podmuchy wiatru - może zacząć tańczyć na...
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Układ jezdny miałem okazję sprawdzić podczas podróży do Toskanii. Mam wersję Style i opony 17 cali 225. Toskańskie serpentyny i ten samochód sprawiły że uśmiech nie schodził mi z twarzy. Z minusów czasami na dziurawych drogach jest dość twardo. Ogólnie zawieszenie oceniam na 5. Nie ma co narzekać. Coś za coś.
~Kackis
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Samochód nie radzi sobie w trudnych warunkach. Nie nadaje się na nierówne lub dziurawe drogi. W przypadku śniegu lub oblodzenia łatwo wpada w poślizg. Świetnie radzi sobie na autostradzie. Traci przyczepność w przypadku wody lub piasku na jezdni.
~r_gdansk
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Samochód ma przejechane jedynie 6tys a ciągle w nim coś klekoce, stuka i puka. Nie tego oczekiwałem. Przejazd przez próg zwalniający przy prędkości 20-30km/h sprawia wrażenie, ze zawiasy już się wyrobiły. Mój 11-letni Mondeo nie miał takich problemów.
~daniel
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
prowadzenie samochodu jest prawdziwą frajdą. niestety przy 17" kołach., cierpi nieco komfort na dziurach. Auto jest jak dla mnie nieco za sztywne. poza tym bez zastrzeżeń, nic nie stuka i nie puka na dziurach.
~Nigdy więcej Skody
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Droga hamowania po przesiadce z mojego auta to jednym słowem - dramat. Auto sprawia wrażenie niestabilnego przy prędkościach powyżej 100 km/h. Źle dobrane koła/opony do max momentu obrotowego silnika - brak przyczepności.
~bartek
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
raczej słabe tlumienie nierówności,chociaż wszystko sztywne, ale to nówka, wkurza spore przechylanie na zakrętach i przełożenie ukl. kierowniczego sprawia, że trzeba pokręcić, nie sportowy w porównaniu do silników
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Aktualnie są założone opony Nokian wr d4. Samochód zrywa przyczepność rzadko, głównie na błocie pośniegowym i lodzie, ale to chyba każde auto podobnie ma. Ogólnie jestem zadowolony z prowadzenia.
~guappo
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Prowadzi się dobrze. Stosunkowo dobrze i miękko pokonuje nierówności, choć zawsze mogłoby być lepiej. Głośno zaczyna się robić po przekroczeniu 120 km/h.
Skoda Octavia III Liftback