Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback

Grzesiek, 8 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Rok produkcji 2013
Skoda Octavia III Liftback 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika. Potem multimedia.
2ga Skoda którą jeżdżę. Auto flotowe. Bardzo dynamiczne, świetnie trzyma się w zakrętach, zawieszenie zestrojone dosyć sztywno - mnie to akurat pasuje.
Rewelacyjny silnik do tak lekkiego samochodu. Podróżuję głównie sam, ale nawet w drodze na wakacje z pełnym obciążeniem sprawnie wyprzedza, choć już takiego pazura już nie ma. Mistrzem wyciszenia nie jest.
Bardzo dobrze zestrojona z tym silnikiem. Nic sie nie dzieje. W poprzedniej Skodzie II złuższył mi się chrom w drążku gałki. W tym ok.
Opony 225x55 R17 dodają sztywności, która mi się bardzo podoba. Przy prędkościach powyżej 160 km trzeba uważać na podmuchy boczne i zassysanie przy wyprzedzaniu tirów. Nie polecam zatem zbyt szybkiej jazdy, bo lubi przymyszkować.
Bez czujników ciężko by było.
Ściągnięty design z VW - dla mnie wszystko wzorowo.
2 strefowa klima sprawuje się dobrze.
Powyżej 140 robi się głośniej. Powyżej 160 już hałas - głównie powietrze słychać
Spalanie: - 6,7l średnio zima - 6,3l średnio lato
Dosyć drogie auto. Jeśli o tym zapomnieć, że masz kurę na masce - jest to dobry stosunek do ceny.
Nic się nie zepsuło przez 3 lata. Nic nie trzeszczy. Trochę zawieszenie głośniejsze.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW [l/100km]

6,1