Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback

Anita ;), 4 lata temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Rok produkcji 2013
Skoda Octavia III Liftback 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Fajne autko, przede wszystkim niezawodne. Przez 2 lata użytkowania zrobiłam rozrząd z pompą wody, za niewielki koszt około 800zl, i wymieniałam olej i filtry. Autem zrobiłam już ponad 40tys. km. Koszty utrzymania to zdecydowanie największą zaleta. Ale są też wady. W trasie auto jest dość głośne. Bardzo słabe wyciszenie, słychać wiatr tak, że czasem radio muszę mieć prawie na maxa. Za to jest bardzo wygodne i ma ogrom miejsca. Trochę trzeszczą plastiki, co też jest bardzo irytujące. Długie biegi, w trasie na duży plus. Jeżdżę kilka razy w roku trasę 700km i z reguły obroty około 3tys. osiąga dopiero przy naprawdę wysokich prędkościach (180km) z reguły jazda przy około 2,5tys. Bardzo ekonomiczne. W trasie jestem w stanie osiągnąć około 5l/100km przy średniej jeździe czyli powiedzmy 150-160km/h. Na co dzień auto jeździ po mieście i też nie pali dużo. Około 7l. Sprawuje się dobrze i w trasie i w mieście. Poza tym to dla mnie bardzo ważne, nie jest to kombi a ma bardzo pojemny bagaznik. Więc i wygląd i pojemność ;) Ogólnie POLECAM!
Silnik ok. Przez 40tys. km żadnych problemów. Niezawodny.
Skrzynia biegów super. Biegi dobrze się wbijają. Są długie przez co w trasie nie ma dużych obrotów przy dużych prędkościach.
Całkiem szybko się nagrzewa, więc nawet w zimę nie jest to problem.
Miejsca jest ogrom i z przodu i z tyłu.
W trasie jest bardzo glosne. Do ogromny minus. Do tego trzeszczące plastiki.
Bardzo tanie części. U mnie raczej bezawaryjny egzemplarz więc nie wiem ile kosztują wszystkie części.
Jeszcze mnie przez 2 lata i 40tys. km nie zawiodło.
Jak narazie bezawaryjne

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW [l/100km]