Lista ocen Skoda Octavia IV Kombi (50) - Silnik

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Silnik niby dysponuje mocą 150 koni ale tego nie czuć. Ma standardowy problem z kangurowaniem przy ruszaniu a jeździć potrafię i w żadnym innym aucie mi się to nie zdarza. Moc i moment obrotowy są jakby o 25% mniejsze.. 1.5 turbo Hondy wciąga go nosem po względem spalania, elastyczności czy osiągów. 1.4 TSI ea211 był naprawdę spoko. 1.5 to wyraźny krok w tył. Mam obecnie 32 tys przebiegu i silnik kilkukrotnie wszedł w tryb awaryjny bez...
~e_gregor@interia.pl
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Nie dałem pełnej oceny z powodu spalania. Passat B8 z tym silnikiem (ale bez hybrydy) palił podobnie a czasem nawet mniej i dało się zejść poniżej 6 litrów w dalekiej trasie. Poza tym jest w miarę mocny i nie bierze oleju. Problemów z nim nie miałem. Jest to miękka hybryda - ja bym nazwał to w końcu działającym start-stop. Nie trzeba wyłączać bo nie wkurza. Silnik odpala natychmiast i bez żenujących dźwięków. Silnik to chyba najmocniejsza...
~Arkos
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Dynamiczny, żwawy i palący przy spokojnej jeździe bardzo małe ilości paliwa. Wysoko oceniam kulturę pracy, jego wyciszenie. Problem zaczyna się na autostradzie, bo przy nawet przepisowej jeździe nietrudno przekroczyć 8l a im szybciej, tym więcej. Z drugiej strony- drogi krajowe i spalanie potrafi spaść do 5l lub nawet poniżej a to wciąż jest duży samochód.
~CeeJay87
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Silnik jest oszczędny, ma aktywny system odłączania dwóch cylindrów i wykorzystuje każdy możliwy moment do ich odłączenia. Kultura pracy jest taka sobie, szczególnie podczas przyspieszania, a katalogowe przyspieszenie do 100km/h można włożyć między bajki. Przynajmniej ja potrzebuje ok 10 sekund.
~Krzychum
Kombi 2.0 TDI 115KM 85kW
Całkiem nieźle przyspiesza, pali standardowo czyli ok. 5,5 litra na 100km ale jest głośny w środku i na zewnątrz. Poza tym zużywa irracjonalne ilości oleju silnikowego, do pierwszego przeglądu przy 30 tys km 3 dolewki.
~Rc
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Dla tego auta wystarczający. Spokojnie daje radę w długich trasach. Przy normalnej jeździe pali niewielkie ilości paliwa. Hybryda daje mu troche kopa więc nie ma problemu z wyprzedzaniem. Na razie bezproblemowy.
~WojtekS2008
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Rewelacyjny, oszczędny, moment obrotowy dostępny sporo poniżej 2000 obrotów. Kupuję teraz kolejny samochód i nie miałam wątpliwości że chcę ten motor, pomimo 5 osób w aucie + box i silnik się nie męczy
~Belfegor
Kombi 2.0 TDI 115KM 85kW
Całkiem żwawy jak na 85 kW. Samochód służbowy, ja nie kupiłbym pojazdu z taką mocą. Moim zdaniem trochę brakuje. Pierwszy diesel jaki potrafił mi zgasnąć przy ruszaniu.
~Jacek
Kombi 2.0 TSI 190KM 140kW
Jednostka dość oszczędna. W połączeniu z automatyczną skrzynią biegów sprawia wrażenie dość ospałej przy czym również oszczędnej na miarę pojemności i mocy.

Usterki Skoda Octavia IV

Skoda Octavia IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Po tygodniu użytkowania i przejechaniu 650 km - pojawiły się stuki w silniku. Serwis stwierdził uszkodzenie silnika i zalecił wymianę na nowy..
Skoda Octavia IV Kombi