Lista ocen Skoda Octavia IV Kombi (34) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arkos
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Nie mam zastrzeżeń większych. Klimatronik działa jak należy, ogrzewanie foteli, luterek również. Często jesienią/zimą parują szyby, wydaje mi się że częściej niż w moich poprzednich samochodach. Cieżko z tym walczyć bo wszystkie funkcje, wiadomo- w tablecie i za każdym razem chwilę mi zajmuje gdzie i co kliknąć.
~Adam
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Niefortunne umieszczenie środkowych nawiewów. Najlepiej gdy po prostu są zamknięte, inaczej odczuć można pewien dyskomfort gdy wieje nam ciągle po prawej ręce i kolanie. Równie dobrze mogłoby ich nie być i można by to miejsce wykorzystać jako schowek.
~e_gregor@interia.pl
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Czasem po dwóch godzinach jazdy zimą muszę ustawić 24 stopnie bo marznę a czasem przy 22 się gotuję. Ale ogólnie nie jest źle. Trzy gwiazdki tylko i wyłącznie z powodu dotykowego sterownia które jest niewygodne i się ciągle wiesza.
~Rc
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Dobrze grzeje i chłodzi jednak umiejscowienie nawiewów z przodu jest nietrafione. Latem kilma wieje po rękach co nie zawsze jest komfortowe. Nawiewy pracują raz wolnej raz szybciej (na automacie) co jest dziwne. Ogólnie ok.
~Wingman
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Pozytywne zaskoczenie, inteligentna klima działa. Jedyny minus to fakt że temperaturę trzeba "wypacać" na ekranie dotykowym który się często blokuje, co prowadzi do sytuacji gdzie nie można ustawić temperatury...
~Kotpete
Kombi 1.0 TSI 110KM 81kW
Działa bardzo dobrze, brawo za nawiew w konsoli środkowej dla 2-go rzędu siedzeń. Niewiele daje, ale jest a w Kii ceed albo Hjundaju trzeba wybrać opcję wyposażenia platinum exclusive highest, żeby to mieć
~Michaił
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Ogólną wydajność ok...ale umieszczenie nawiewów pod tabletem musi budzić obawy o stawy :)...ciężko jest ustawić również nawiew na twarz...-czasem lubię choć wiem że nie zdrowo :)
~korallgoll
Kombi 1.0 TSI 110KM 81kW
Do ustawienia klimatyzacji trzeba mieć doktorat. 90% niepotrzebnych funkcji, brak gałek, ustawienia tylko z ekranu, który czasem się nie włącza.
~Jarosław K.
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Climatronic działa powolnie - jak chce szybko nagrzać trzeba przeklikać do opcji specjalnych. Nie jest to intuicyjne ani trochę...

Usterki Skoda Octavia IV

Skoda Octavia IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~CeeJay87
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Bez zarzutu, choć nie miałem okazji testować wentylacji podczas jesiennych wilgotnych dni. Klima sprawnie schładza wnętrze.
Skoda Octavia IV Kombi