Lista ocen Skoda Rapid II Liftback (43) - Ergonomia

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ebit
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
wszystko pod ręką, jakbym miał się na siłę do czegoś przyczepić - pokrętło regulacji wysokości świateł jest w takim miejscu ze w całości zasłania je kierownica. Moze kwestua jej ustawienia - nie wiem, przy moim ustawieniu trzeba się wychylić zeby sprawdzić na jakim poziomie jest. Plus ze jest przynajmniej podświetlany ;) duży minus za brak przycisków otwierania tylnych szyb na panelu kierowcy -> da się je otworzyć tylko przyciskami z tyłu....
~Tomasz
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
niby całkiem spore auto - niestety przewożenie czegokolwiek cięższego od poduszki grozi uszkodzeniem elementów wnętrza a nie bardzo jest do czego przymocować ładunek. Schowków też jak na lekarstwo a na okulary słoneczne musiałem przykleić etui Persol zeby nie ryzykowac utraty ulubionych okularów. Wyposazenia własciwie brak wiec trudno o opisac cokolwiek innego poza włacznikiem świateł - jest a w przypadku rapida nie jest to takie oczywiste.
~rs1983
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Rozumiem, ze mialo byc tanio, ale nikt nie utrzyma rak w okreslonej pozycj caly czas, brakuje podlokietnika (ten ktory jest w salonie jest o kant rozbic - oni chyba nie slyszeli o czym takim jak dobry podlokietnik). Kierownica malo wygodna, kolejna widoczna oszczednosc. Siedzenia mierne, po przejechaniu wiekszej liczby km daja sie we znaki, nie wiem jak oni to projektuja, ale widac, ze preferowane sa nie za wysokie osoby.
~Marcej_Rapid
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Dwie rzeczy do których mogę się przyczepić. 1-uchwyt na napoje dla kierowcy...... Nie da rady wkładać/wyjmować napojów jak jest wrzucony 3 lub 5 bieg, za blisko biegów. 2-podłokietnik pokryty sztuczną skórą, w lato przy upałach przedramię/łokieć poci się i jest nieprzyjemnie. Reszta \"po niemiecku\" na swoim miejscu, intuicyjnie w zasięgu ręki co potrzeba.
~wolo
Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW
W porównaniu do fabii - jest lepiej. natomiast do kompaktów nie ma co porównywać bo to takie same porównanie jak np octavie do superba. Pomysł z dziwnym podłokietnikiem. w sumie bardziej przeszkadza niż pomaga - zwłaszcza niższym osobą. nie mogę się przyzwyczaić że w VAG daje kontrolke świateł mijania na pokrętle a nie tablicy.
~kraków
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
wszystko pod ręką oraz czytelnie, dużo schowków. minusy-plastiki są tandetne w dotyku, konfiguracja wnetrza nowego auta ma mało opcji - do wyboru tylko 2 lub 3 kolory. Ktoś kto projektował wlew paliwa- wymyślił że klapa wlewu jest cały czas otwarta co jest dla mnie nieporozumieniem.
~Michal_87
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Samochód z ogromem miejsca w środku ilością miejsca na nogi w tylnim rzędzie siedzeń i wielkościa bagażnika nie ustępuje samochodom klasy wyższej. Duża ilość schwków, przemyślane ułorzenie przełączników, prostota obsługi. Po tym względem wnętrze jest bardzo dobrze przemyślane.
~pablo_fso
Liftback 1.6 TDI 105KM 77kW
Z jednej strony dobra ergonomia miejsca kierowcy. Fajne i wygodne rozmieszczenie podłokietników, standardowe przełączniki VW łatwe w obsłudze. Z drugiej niestety twarde jak taboret i średnio wygodne fotele. Niezbyt intuicyjna i wygodna obsługa komputera pokładowego. Twarde plastiki.
~Tomek
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Jest wporządku, wszystko na wyciągnięcie ręki. Mogę się przyczepić jedynie do podłokietnika, który czasami przeszkadza przy zmianie biegów. FATALNY fotel kierowcy, bolą plecy nawet po krótkiej jeździe. Trzeba kupić dodatkowe wsparcie podlędźwiowe.
~PJ40
Liftback 1.2 MPI 75KM 55kW
Wszystko pod ręką, choć w Scenicu było lepiej. Tutaj jest porządek, ale przyciski klimatyzacji, zamka centralnego itd sa za nisko. Podobnie z oknami: zwykle najpierw otwieram szyby dzieci, choć chce przednie. Ale być może to kwestia przyzwyczajenia się.
Skoda Rapid II Liftback