Lista ocen Skoda Roomster (133) - Widoczność

Na liście zabraknie 96 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Daniel
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Z tyłu na fotelach widoczność idealna. Dla kierowcy gorzej. Słupki ograniczają widoczność. Na boki słupki boczne i fotel pasażera. Albo ja jakiś niewymiarowy jestem. W porównaniu do poprzednich aut jest jednak gorzej. Niby jest czujnik cofania, wyświetlacz zbliżeniowy, ale ja tego auta nie czuję. Porównując do Primery sedan, tamto było lepsze do parkowania bez żadnych systemów elektronicznych. moim skromnym zdaniem, oczywiście.
~kot_pracz
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Wysoko dolna krawędź szyby - praktycznie brak miejsca na doczepienie nawigacji. Nisko krawędź górna trzeba pochylać się by zobaczyć sygnalizator na skrzyżowaniach. W miarę wąskie słupki, nieżle widać na boki. Przy włączaniu się do ruchu spoglądać do tyłu w bok przez tylne okno- w przednim widok zasłania atrapa drzwi bocznych. Z tyłu widać więcej niż potrzeba.
~kuka
Mikrovan Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Widoczność rewelacyjna, duże szyby z tyłu bardzo podobają się dzieciom, moim szczególnie. Także z przodu widoczność jest super, siedzi się stosunkowo wysoko, co sprawia, że widok na drogę jest ułatwiony. Lusterka też są duże i dają precyzyjną informację co do sytuacji za nami, pomagają na parkingu, z czujnikami z tyłu świetnie się parkuje.
~Paweł
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Widoczność do tyłu - bajka. Panoramiczny dach daje poczucie przestrzeni. W aucie jest zawsze jasno nawet w pochmurny dzień. Widoczność z przodu po bokach słaba. Słupki A są dość spore jednak można się do tego przyzwyczaić. Podobnie jak do nisko poprowadzonej górnej krawędzi przedniej szyby. Na światłach nie ma po co podjeżdżać pod sam sygnalizator ;)
~www.agencjaufo.pl
Mikrovan Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Czujniki z tyłu rozwiązują problem widoczności. Z przodu nie widać maski (dla niektórych może stanowić to problem). Słupek B trochę przesłania widok z boku. Skoda chwali się ogromnymi szybami z tyłu, s(z)koda, że zapomniała takie same wstawić z przodu, z pewnością byłoby bezpieczniej. Jednak powyższe wg mnie w żaden sposób nie dyskwalifikuje tego samochodu.
~Adam Figurski
Mikrovan 1.4 TDI 70KM 51kW
Generalnie doskonała, z jednym tylko wyjątkiem - górna krawędź przedniej szyby jest tak nisko i daleko przed kierowcą, że kompletnie nie widać, kiedy w sygnalizacji zmienia się światło na zielone ;) Acha, całe szczęście że wszystkie egzemplarze mają z tyłu czujniki parkowania - bez nich nie byłoby za wesoło...
~hXc
Mikrovan 1.9 TDI 105KM 77kW
Szeroki tylni słupek ogranicza niekiedy widoczność do tyłu. Występują \"martwe pola\" w lusterkach (żona mówi, że mam je źle ustawione, ale ja wiem swoje ;-)). Pomimo wysokiej pozycji za kierownicą podjechanie zbyt blisko świateł na skrzyżowaniu wymusza czasami pochylenie się kierowcy.
~andrzej
Mikrovan 1.4 TDI 80KM 59kW
Bardzo dobra widoczność na wprost. Usytuowanie kierowcy wyższe niż w osobówkach. Na boki do przodu widoczność utrudniają szerokie słupki, z tyłu również. Dobre lusterka rekompensują to. Pasażerowie również mają wyższe siedzenie, mogą podziwiać widoki. Słabe przednie reflektory.
~Auda
Mikrovan Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Prawie doskonała. Z uwagi na grube słupki \"B\" trzeba uważać na martwe pola. Dość nisko schodzi krawędź dachu nad przednią szyba, trzeba się pochylać stojąc pierwszym na skrzyżowaniu aby zobaczyć na wiszący sygnalizator. Ale przynajmniej w lecie się tak szybko nie nagrzewa.
~Daniel
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Do przodu dobrze, na boki gorzej. Skręt w lewo z podporządkowanej w główną daje wiele adrenaliny, słupki, fotel skutecznie blokują pole widzenia. A może ja jakiś niewymiarowy jestem. Do tyłu czujniki pracują, wyświetlacz pokazuje odległość od przeszkody. Fajna sprawa.