Lista ocen Skoda Superb II Sedan Facelifting (15) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adriano
Sedan Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Zero jakichkolwiek usterek, praca równa, mocy wystarczająco, żeby nie pił jak smok i jednocześnie kiedy trzeba, mógł dynamicznie wyprzedzać. Jednocześnie cichutki, podczas postoju nie czuć, że pracuje. W pierwszym roku, pomimo długiej wycieczki na pd Europy, zero dolewek oleju. W drugim roku z 200-300 ml dolewki po ok. 15-20 tys. km, co w zasadzie jest normą.
~Marcin
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Wersja 170KM jest dla mnie idealna. Od samego dołu potrafi ładnie się zebrać. Nigdy nie narzekałem.na brak mocy, a i serisowo mnie na nie rozczarował. Jedyne do czego mogę się czepić, to nie sam silnik, a DPF. Strasznie irytuje mnie tryb wypalania... kopcenie z rury, przeciąganie biegów.
~Jakub
Sedan Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Spalanie oleju po pierwszej wymianie poza ASO znacząco spadło. Sam silnik pozwala jeździć cichutko i oszczędnie lub dynamicznie. Jeżdżąc z głową można spokojnie utrzymać spalanie na poziomie 5.5-6L/100km
~nickymicky
Sedan Facelifting 2.0 TSI 200KM 147kW
Wszystkie dolegliwości konstrukcji TSI/TFSI z VW są obecne, dzwoniące zawory, chrzęst turbiny, oczywiście pobiera olej, litr na 5000 tys. km, słaba konstrukcja choć wielokrotnie nagradzana (śmiech)
~Lukmar
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Bez rewelacji jak na 140KM, po 28 tys. przy mocniejszym ciśnięciu coś tam w nim zaczyna "pobrzękiwać"
~Marcin
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Dynamiczny silnik i oszczędny. W połączeniu ze skrzynią biegów DSG bardzo przyjemniej się jeździ.
~Łukasz
Sedan Facelifting 3.6 FSI 260KM 191kW
Silnik to stara i sprawdzona konstrukcja. Jeżeli jej nie zagazujemy to nie zniszczymy.
~Log217
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Ani szczególnie leniwy ani szczególnie szybki. Po prostu skodowaty czyli dobry ale bez szaleństw.
~Markus
Sedan Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Jak na razie bez problemów. Bardzo cichy, elastyczny a przy tym spalanie w rozsądnych granicach.
Dziennik kosztów dla Skoda Superb II Sedan Facelifting
6,2
~Craker
Sedan Facelifting 2.0 TSI 200KM 147kW
Ma 200 KM ale właśnie ale auta typu Corolla verso 2,2 i 177 KM nie mają kłopotu ( płakać się chce )
Skoda Superb II Sedan Facelifting