Lista ocen Skoda Superb III Liftback (59) - Ergonomia

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Martyyk
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Skodę cenię od dawna za szereg rozwiązań praktycznych i nie mówię tu o dodatkach, ale ogólnie o wszystkich elementach wnętrza, które współgrają z kierowcą. Kierowca wszystko obsługuje intuicyjnie, schowki, podłokietnik, sterowanie z kierownicy itd są idelane. Fotele (Ambition) są wygodne ale za to bardzo przeszkadza mi brak trzymania bocznego. Brak foteli jak np. w Octavii w pakiecie sport. Teraz dopiero Skoda zrobiła wersję sportline, ale...
~gregor
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Jest naprawdę super. Ale żeby nie było tak słodko. Nie mam pojęcia po co taki duży tunel pomiędzy tylnymi siedzeniami. Wcześniej miałem Avensisa i tego nie było. Podróżujemy co prawda maksymalnie we troje, ale gdyby z tyłu miały zasiąść trzy osoby to żal tej pośrodku. Kolana na własnej brodzie albo u sąsiadów... Poza tym wszystko naprawdę intuicyjne. Car Play idealnie chodzi. Nie mam nawigacji i nie warto dopłacać. Wraz z IOS 12 jest dostępna...
~Adamb9
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Jak to w Skodzie - wszystko pod ręką i na swoim miejscu. Obsługa prosta i intuicyjna. Wiele funkcji można obsługiwać na różne sposoby (z kierownicy, z panelu infotainment, przyciskami na pulpicie lub nawet głosowo). Obsługa głosowa działa bardzo sprawnie (zdecydowanie lepiej niż w Audi). Można jednym zdaniem wprowadzić cały adres do nawigacji czy też połączyć z dowolnym kontaktem zapisanym w naszym telefonie. Co ważne, za pomocą bluetootha...
~KR
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Wszystko tam gdzie ma być. Fotele wygodne z odpowiednią regulacją. Jedynie dla kobiety czy osoby o nie za szerokich plecach mogą zapewniać słabsze trzymanie w zakrętach (zwłaszcza prawych, w lewych konsola środkowa ze schowkiem zapewnia punkt podparcia). Na początku mi to trochę przeszkadzało ale jakoś pod wpływem czasu się przyzwyczaiłem i podświadomie ustawiam ciało przed prawym zakrętem, że nie czuje już tego słabszego trzymania.
~cinderella
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Wszytko co potrzeba jest w zasięgu ręki i praktycznie dostępne z poziomu kierownicy. Nie opanowałem jeszcze wielu rozwiązań, które uważam za mało użyteczne np. obsługa głosowa. Zasadniczo samochód myśli za kierowcę. Wszystkie systemy wspomagania sprawdzają się i zbyt łatwo jest się do nich przyzwyczaić. Problemem jest później przesiadka na stary model gdzie łapie się na niezwolnionym hamulcu ręcznym, jeździe bez włączonych świateł itp.
~Monter
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Wszystko na swoim miejscu, łatwo dostępne i intuicyjne, poza tym obsługa głosowa oraz większością rzeczy na kole kierownicy. Widoczność bardzo dobra w każdą stronę -w porównaniu z CX-7 dużo lepiej. Wygodne fotele, trasa 1500km nie zmęczyła mnie wcale. ACC w połączeniu z DSG w tym aucie powoduje że auto może wyhamować do zera i ruszyć - np. w korku możemy sobie czytac gazetę, auto samo sobie jedzie. Bardzo wygodne rozwiązanie też na autostradzie.
~uzytkownik superbiny
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
W godzine opanowalem systemy multimedialne, polaczenie z telefonem. W samochodzie przez blututh mozna uruchomic muzyke ze smartfona na glosnikach samochodowych! Szkoda ze nie da sie zmienic koloru podswietlania zegarow tak jak w renault talisman. Nie podobaja mi sie drzwi od wewnatrz. Te trzymania na lokcie pod szyba sa takie toporne od siekiery. W mondeo to lepiej wygladalo.
~Mikemed
Liftback 2.0 TSI 220KM 162kW
Nieco niewygodny dostęp do "szczeliny" na płytę CD praktycznie eliminuje możliwość zmiany tejże w czasie jazdy. Schowek na telefon odrobinę zbyt mały. Podłokietnik pełniący funkcję pokrywy schowka tunelu środkowego wyklucza skuteczne chłodzenie tegoż. Jeśli go dostosuję pod łokieć to schowek pozostaje otwarty i chłodzi mi okolice lędźwi.
~Tomek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Miałem przyjemność pojeździć trochę passatem. Niby praktycznie identyczny w środku, ale Skoda jest bardziej funkcjonalna, wszystkie opcje są rozłożone w bardziej naturalny i oczywisty sposób. Fotele ustawiane we wszystkich stronach elektrycznie. Pomimo wzrostu (184cm) nie zauważyłem, by fotele kończyły się poniżej ramion. Są bardzo wygodne.
~Maciej
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Tu zdecydowanie plus. Auto jest duże i pakowne, Jednocześnie nie prowadzi się jak tankwowiec. Fotele są zbyt szerokie i podczas dynamicznego pokonywania zakrętów trochę się w nich lata. (nie do końca wiem tez co autor miał nma myśli przez "ergonomia" bo można to rozumieć na wiele sposobów.
Skoda Superb III Liftback