Lista ocen Skoda Superb III Liftback (63) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cinderella
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Nie da się ukryć. Działa. Są czasem problemy z lekkim zaparowaniem przedniej szyby co jest irytujące tym bardziej, że była to pięta achillesowa w astrach - co mnie też ostatecznie do nich zniechęciło. Problem trwa jednak tylko przez moment i nagle ni z tego ni z owego - znika. Klimatyzacja po prostu robi swoje. Ogrzewane fotele w lecie to przesada. Podobno przy wysokiej temperaturze ogrzewanie miało się nie załączać a jednak dzieciakom...
~KR
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Brak uwag. Wentylator na pierwszym biegu działa niemal bezszelestnie. Po starcie zimnego silnika układ bardzo szybko daje ciepłe powietrze. Klimatyzacja wydajnie chłodzi wnętrze nawet w dużym upale a przy odpowiednim ustawieniu kratek jest nienachalna (nie zawiewa nieprzyjemnie chłodem po karku, szyi czy rękach).
~Adamb9
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Brak powodów do uwag. Wszystko działa jak należy. Klimatyzacja 3-strefowa to świetna sprawa przy długich podróżach w więcej niż 2 osoby. Nadmuchy pracują cicho. Latem przydatna wentylacja przednich foteli (można je nawet jednocześnie wentylować i podgrzewać), ale trzeba uważać, aby nie przesadzić z nadmuchem.
~Tomek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Auto bardzo szybko się nagrzewa. Ogrzewana przednia szyba to genialny wynalazek. Przy skórzanych fotelach - koniecznie trzeba mieć je ogrzewane. Dwie rzeczy jakich jeszcze nie rozgryzłem to dosyć słabo rozgrzewająca się tylna szyba i w trakcie jazdy w trasie czasami parujące się szyby (po kilku chwilach efekt znika).
~Darek
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Ogrzewanie bardzo dobrze, silnik nagrzewa się błyskawicznie. Trochę gorzej z klimą - jak już schodzi to działa cicho i dokładnie tak jak trzeba. Przy mocno nagrzanym w słońcu samochodzie jednak trzeba trochę poczekać zanim klima się "rozkręci" i schłodzić wnętrze
~G
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Szybko się nagrzewa, ma wydajną klimatyzację regulowaną oddzielnie dla wszystkich czterech stref samochodu. Temperaturę ustawia się co 0,5 stopnia, do tego superb posiada system odzyskiwania ciepła na postoju ze stygnącego silnika. Ma wszystko, nie można się przyczepić.
~Mikemed
Liftback 2.0 TSI 220KM 162kW
Wada niewątpliwie projektowa, bo wspólna dla prawie wszystkich Superbów III to parowanie w zimie znienacka wszystkich szyb. Tak jakby zamykał się obieg powietrza? Nagle szyby pokrywają się parą. Pomaga krótkie wciśnięcie max. nawiewu na przednią szybę na klimatroniku.
~Piotrek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Sporo możliwości z ustawieniami i tu moja rada mam trzy strefowa klimę a zwykła 2 by starczyła . Polecam podgrzewana kierownice na zimę , co do wentylowanych foteli spory wydatek (ja nie posiadam) nie wiem jak się sprawdzają .
~Paweł
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Wentylowane fotele polecam. Rewelacja. Mam grzane wszystkie 4 miejsca- przydaje się. Klima bardzo wydajna. Grzanie ostatnio sprawdzałem i także nieźle działa. Duży plus za system odzyskiwania ciepła z silnika na postoju.
~Kingoflife
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Bardzo szybko robi się w samochodzie ciepło. Dodatkowo 4 podgrzewane fotele pozwalają ekspresowo się rozgrzać, jeśli ktoś przemarznie na wietrze. Co do klimatyzacji się nie wypowiem, bo póki co nie miałem okazji używać.
Skoda Superb III Liftback