Lista ocen Skoda Superb III (144) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mikemed
Liftback 2.0 TSI 220KM 162kW
Hmm... z jednej strony średnie spalanie na poziomie 10l/100km może się wydawać duże, z drugiej jednak strony to, co dostajemy w zamian jest tego warte: 1,5 tony samochodu rozpędzającego się do setki w ~7 sekund i rozwijającego prawie 250 km/h. To poważny argument na tak. Oszczędnie jeżdżąc (ale bez znienawidzonego przeze mnie trybu Eco- który ja nazywam "Muł") schodzę ze średnim spalaniem do 7,5-8 L/100 km a to już bardzo przyzwoity...
~BogdanJ
Liftback Plug-In Hybrid 1.4 TSI Plug-In-Hybrid 218KM 160kW
Dzieki hybrydzie plugin IV w tygodniu jezdze w zasadzie tylko na pradzie i koszty minimalne. Zasada tylko prosta - auto pod domem do garazu i zawsze wtyczka w nos. Na samym pradzie srednie zuzycie ok. 20kWh/100km ale wystarczy wlaczyc mocniej nawiew i leci bardzo w gore. Nawiew strasznie obniza zasieg! Na trasach przy predkosciach ok 120kmh spalanie 6l na calkowicie rozladowanej baterii - naprawde dobry wynik.
~Świerszcz
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Jeżeli jesteś mechanikiem i zrobisz, naprawisz samemu ceny jak to w vagu przystępne ani duże ani małe, do tego jeżeli wiesz gdzie są usterki i potrafisz je naprawić to utrzymanie jest spoko, jeżeli nie jesteś mechanikiem to to auto przysporzy ci wiele problemów ale to już bez znaczenia czy masz superb octavia golf czy pasat wszystkie mają te same usterki ten sam silnik zawieszenie itd
~Klakier1990
Liftback 2.0 TSI 280KM 206kW
Cóż powinno być 5 * w sumie akurat mi to bardzo nie przeszkadza ale spalanie hmm dla przeciętnego Kowalskiego może i dużo. Pali od 9 do 13,5l przy czym 13.5 podczas jazdy z średnia prędkością 180-220 km/h po mieście koło 12 z cięższa noga z lżejsza 10.5. Jeśli ktoś jeździ przepisowo nie powinno być problemu ale jak jeździć przepisowo z takim silnikiem ? :D Procedura startu wymiata :)
~Mike
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Biorąc pod uwagę jakość wykończenia (Laurin & Klement) oraz wielkość samochodu, koszty serwisu oraz akcesoriów - na znakomitym poziomie. Niektórzy uznają porównanie Superba z Audi A6, BMW klasy 5 czy też Volvo V90 za profanację. Proponuję jednak zestawić koszty serwisu versus wyposażenie tych aut a się okaże jak dobrą relację ceny do jakości oferuje Superb.
~Adamb9
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Póki co brak jakichkolwiek awarii, więc koszty utrzymania są bardzo niskie. Samochód zużywa mało paliwa i ma bardzo tanią obsługę serwisową. Przegląd po 30 tys. km w autoryzowanym serwisie wraz z wymianą oleju kosztował mnie zaledwie 530 zł brutto. To śmiesznie mała kwota :-) Dochodzi jeszcze koszt AdBlue, ale są to wydatki rzędu 20 zł na 15 000 km.
~Tomek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
średnie spalanie po przejechaniu 7kkm to 7,4 l/100km. Trzeba tu podkreślić, że jak się kupuje auto zimą i stoi na parkingu analizując wszystkie opcje nowej zabawki - lekko zawyża się te wartości :) Większość przejechana prędkością 130-150km/h w trasie. około 10% to miasto. Można uzyskać 6 litrów, ale zabieramy sobie frajdę z jazdy.
~Beblok
Liftback 2.0 TSI 272KM 200kW
Średnie spalanie z 17000km to 8,9l wynik uważam za rewelacyjny. Liczyłem że będzie palił realnie około 15l a tu taka niespodzianka. Jazda umiarkowana. Nie szaleje od świateł do świateł ani też nie jeżdżę na ECO czy jak kapelusznik. Ot normalnie. Na niemieckiej autobanie 255km/h a na naszych autostradach oczywiście przepisowo :-)))
~Grzegorz
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Mam superba od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolony z dynamiki i spalania. Przy bardzo spokojnej jeździe można zejść do do 5,5. Na autostradzie przy prędkości 130km/h wychodzi ok 6,5 - 7. W trybie mieszanym mam na razie 6,3. Oczywiście wystarczy trochę dodać gazu kiedy trzeba i spalanie łatwo wskakuje powyżej 9.
~filip_22
Kombi 1.4 TSI 150KM 110kW
Mało pali i pierwszy przegląd po 2 latach. W trasię 2600 km do Szwajcarii w tym autostrady, zwykłe drogi ale hardkorowe przełęcze: 6.2 L/100 KM. Trasa do Chorwacji: 5.7. Samo centrum miasta: 9.0. Średnio wychodzi mi 6.8. Jeżdzę oszczęnie ale dosyć sprawnie. Jak ktoś będzie pałował to można dodać do wyników 2-3 L.