Lista ocen Skoda Superb III (144) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomimal
Liftback Facelifting 1.5 TSI 150KM 110kW
Zakup Diesla - nieuzasadniony. Atrakcyjna cena zakupu tej wersji silnikowej, tak niskie spalanie - średnio poniżej 7 l, długie okresy między przeglądowe zapewniają niskie koszty jak na użytkowanie auta segmentu D.
~Andrzej
Kombi 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Jeździłem służbowo i jeździłem mocno. Nie dbałem o spalanie jakoś przesadnie. Wychodziło ok. 8-9 litrów na trasie. Jak na taki mały motor - dużo. Jak na takie duże auto - mało. Bak 70 litrów więc robisz dobrych 900 km.
~Robert P
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Ciezko mi powiedziec, ja mialem auto w firmowy leasing (taki ne typowy) to chyba sie nazywa w Polsce wynajem dlugoterminowy. Placilem ok 2000PLN miesiecznie i mnie nic nie obchodzilo oprocz paliwa. Spalanie w normie.
~mariuszj
Liftback 1.4 TSI 125KM 92kW
Na razie tylko paliwo - po zatankowaniu po korek (ok. 350 zł) komputer pokazał zasięg 1250 km czyli około 5,8 litra na setkę. Takie średnie spalanie przy spokojnej jeździe i stosowaniu zasad ekodrivingu jest do osiągnięcia
~uzzytkownik
Kombi Facelifting 2.0 TSI 280KM 206kW
Serwis Skody jest bardzo tani względem samochodów o podobnych rozmiarach od innych, bardziej "premium" producentów. Jeździłem BMW, serwis był superdrogi, a nie czułem, że dostaję coś ekstra.
~Robpol
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Bardzo oszczędne autko. Przy zakupie dostałem 4 lata gwarancji oraz przeglądów gratis, także całkowite koszty po prawie 4 latach użytkowania ograniczają się tylko do ubezpieczenia i paliwa. Rewelacja
~Jacek
Liftback 2.0 TSI 220KM 162kW
Nie wiem czy miałem pecha, czy to normalne, ale w serwisie za wymianę klocków z przodu i z tyłu skroili mnie na ponad 1200 zł. To drożej niż w Lexusie. Poza tym spalanie, ubezpieczenie na dobrym poziomie.
~G
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Niewielkie spalanie, a poza tym żadnych kosztów. Skoda wymienia mi olej za darmo co 30 tys km, ja płacę za wymiany co 15 tys km. Gdyby nie moja zachcianka, to oprócz paliwa nie płaciłbym za nic.
~marcin_qs
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Mój superb ma dopiero 4500 km i testy są przy małych przebiegach w zimie. trasa prezy 160 km/h i miasto to ok 8L . Max 10 L przy dynamicznej jeździe. Pod koniec stycznia mam trase 1300 km to poprawię wyniki :)
~Daniel Raszeja
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Auto pali bardzo podobnie do swojej poprzedniczki czyli 2 generacji, wiem to z tego względu że posiadałem wszystkie generacje superb-a. Samochód jak na taki silnik pali bardzo mało nawet jak da jej się iść ;P.