Lista ocen Skoda Superb III (144) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kingoflife
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Oczywiście katalogowe spalanie ma się nijak do rzeczywistości. By osiągnąć spalanie w mieszanej jeździe na poziomie 8 l. trzeba bardzo się starać. Jeżdżę w trybie Eco i w takim "ekologicznym" stylu, na co dzień w jeździe mieszanej, praktycznie zawsze wynik oscyluje w okolicach 9 l. Miasto ecodriving - zawsze 10 l. w górę.
~klukaszyk
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Spalanie jak na razie dalekie od fabrycznych, ale to chyba norma, W mieście odnotowuję aktualnie około 9,0l/100 przy jeździe przez centrum miasta. Przeloty przez miasto na większych dystansach przy braku korów - 7,0l/100. Na trasie około 6.0l/100 na typowych drogach, a na autostradzie spokojna jazda to około 7,5l/100.
~Darek
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
U mnie średnio 6.5l /100km co uważam za bardzo dobry wynik. Jadąc zwykłą miedzymiastową z prędkościami rzędu 70-90 można spokojnie zejść w okolice 5.5l. Na autostradzie przy 140 spalanie w okolicy 7l. Oleju nie musiałem dolewać, a przegląd po 30kkm z wymiana oleju j filtrów to koszt 1000zl
~Kemot
Liftback Facelifting 2.0 TSI 280KM 206kW
Póki co, ciężko mówić o jakichkolwiek kosztach, bo ich w zasadzie nie ma. Jedynie serwis olejowy, wymiana filtrów paliwa i oleju czy korka. W ASO koszt ok. 800 zł brutto, głównie przez cenę oleju ponad 500 zł (wchodzi 5.7 L). Poza ASO śmiało wyjdzie połowa tej kwoty.
~rkawnik
Liftback 1.4 TSI 125KM 92kW
Serwisowanie w ASO relatywnie drogie, choć i tak tańsze niż w moim drugim aucie, Toyocie Yaris. Przykładowa cena serwisu olejowego - ok. 600 PLN w Skodzie, ok. 700 w Toyocie. Producent zaleca serwis co 30 000 km, dla pewności serwisuję częściej, co 15 000 km.
~JaPan
Kombi Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
Mogę tylko powiedzieć o zużyciu paliwa - jest super! Jeszcze nigdy zużycie nie przekroczyło mi 10l. Mam obecnie 3 tys. km przebiegu i średnie zużycie 7,5 km. Jazda głównie autostradowa ale przy poszanowaniu limitów prędności. Trasa 70%, miasto (Warszawa) 30%.
~Łukasz
Liftback Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
Ze względu na ekonomiczny silnik koszty podróżowania tym autem są na akceptowalnym poziomie. Warto wspomnieć że Skoda daje przy zakupie pakiet przeglądów za darmo do 60tyś km lub na dwa lata. Pierwsze wymiany olejów są za darmo, więc bardzo obniża nam koszty.
~Konrad
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
średnie spalanie to między 7-8 litrów w cyklu mieszanym, przy jeździe tylko po mieście to między 8 a 9, natomiast 5,4 to spalanie przy spokojnej jednostajnej jeździe przez 1200 km autostradą w cztery osoby z nartami, ale cały czas tempomat i 120 km/h.
~xjakub
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Opony 235/45r18. Jeżdżę dynamicznie, ale stosuję się do zasad ecodrivingu (bez uszczerbku na podzespołach samochodu). Jadąc i nie zastanawiając się nad specjalnie szybką lub oszczędną jazdą bez problemu osiągam okolice 7.5l/100km w cyklu pozamiejskim
Dziennik kosztów dla Skoda Superb III
6,4
8,1
~DDz
Liftback Facelifting 2.0 TSI 280KM 206kW
Na razie korzystam z gwarancji i jej przedłużenia. Wymieniam olej częściej niż zaleca producent i wymiana w ASO to kosz około 700 zł. Nie są to zawrotne sumy. Nie polecam zaś kupowania wycieraczek w salonie- koszą 370 zł.