Lista ocen Smart Fortwo I Coupe 0.6 45KM 33kW 1998-2003 (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Coupe 0.6 45KM 33kW
Skrzynia posiada 2 tryby: automat i sekwencja. W obu troszkę myśli zanim wrzuci bieg. W mieście nie zwracam na to uwagi ale na trasie daje o sobie znać. Ogólnie słuszna koncepcja zważywszy na przeznaczenie pojazdu. W korkach to na prawdę duży komfort. Mogę jeszcze dodać, że autko nie toczy się do przodu po spuszczeniu nogi z hamulca. A to jak dla mnie duży plus.
~PatrykGDA
Coupe 0.6 45KM 33kW
Szarpie jakby mialo sie zebrac na wymioty. Zautomatyzowana mechaniczna skrzynia ze sprzeglem klasycznym. Wymiana sprzegla 1000zl. Wymiana oleju w skrzyni 120zl. Proponuje to robic dosc czesto, gdzy skrzynia z tego co mi wiadomo nie ma filtra. Wiec u mnie co druga wymiane olejowa.
~Kylo
Coupe 0.6 45KM 33kW
Skrzynia jest strasznie wolna, czasem strach się włączyć do ruchu bo nie wiadomo czy auto zechce przyspieszyć, przy spokojnej jeździe w miarę płynnie zmienia biegi, ale jak się komuś spieszy to lipa. Jedyna jej zaleta to to, że się nie zepsuła.
~Wojciech
Coupe 0.6 45KM 33kW
Półautomat poniżej wszelkiej krytyki. Szarpie i rozmyśla się przy włączaniu się do ruchu. Fatalna "dwójka". Zbyt krótka piątka. Typowa prędkość miejska 50-60kmh wypada akurat pomiędzy czwórką a piątką. Słabo.
~adrain@go2.pl
Coupe 0.6 45KM 33kW
za dłużo czasu pochłania zmiana automatycznej skrzyni biegów , za dużo bo 6 biegów , powinno ich być 5 lub 4 (czas reakcji skrzyni biegów to chyba największy mnkament tego cudownego auta)
~były_posiadacz
Coupe 0.6 45KM 33kW
Szarpie, czasem ma problem z wrzuceniem biegu (szczególnie z 1 na 2 na zimnym silniku) i co najważniejsze psuje się. Brak fachowców umiejących naprawić ten element.
~marcin@rynkowy.pl
Coupe 0.6 45KM 33kW
Korzystam z pełnego automatu. Wg mnie super sprawa, nie rozumiem dlaczego jest tak bardzo krytykowany w testach. Wygodny i nieźle przyspiesza.
~bernard@fruga.net
Coupe 0.6 45KM 33kW
przy automacie denerwujace jest opoznienie przy przechodzeni na wyzszy bieg, no ale wkoncu to tylko 600 cm3 pojemnosci...
~saabb
Coupe 0.6 45KM 33kW
automat ma spore opoznienia w zmianie biegow. Trzeba sie do tego przyzwyczaic. Sekfencja....taka sobie.
~v-max
Coupe 0.6 45KM 33kW
Poza zbyt wolnym wrzucaniem biegów i zbyt krótkimi biegami jest ok.
Smart Fortwo I Coupe