Lista ocen Subaru Forester III 2.0 150KM 110kW 2008-2012 (27) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~agawi1974@vp.pl
Terenowy 2.0 150KM 110kW
No pali jak smok, potencjalni uzytkownicy prosze nie sluchajcie bajania ze auto może palic w miescie 11l ( chyba ze na dlugich prostych i bez korków). To jest moje drugie Subaru a kolega też miał już dwa, spalanie nie spadało nam niżej niż 12L miasto. Więc nie wierzę w opinię ludzi co im pali w mieście 11 jeśli prostują prawą nogę i żwawo przyspieszają, pewnie jakbym się uparł to by i 10 spalił... ale maluchy by długimi mrugały.
~Loyd
Terenowy 2.0 150KM 110kW
Jak na takie auto jest bardzo dobrze. W mieście od 8,5L do 11L ( zależy od stylu jazdy i kierowcy ), przy normanej jeździe ok. 9-10L. Trasa - najnizej udało się zejść do 6,2L - 6,4L prędkość 90 - 120 ( miejscami 140-150km/h) w zależności od warunków na drodze. Jak na stały napęd, 2,0 benzynę i automat - uważam że jest bardzo dobrze. W cyklu mieszanym komputer podaje wartość 8L / 100km.
~Forester 2008
Terenowy 2.0 150KM 110kW
Jestem na prawdę zszokowany!!! Auto, które ma identyczną masę - Nissan, pali 7,2-7,4! To pali 5,8-6,0!!! Na prawdę nie przesadzam! Wiadomo, że na dotarciu pali więcej, ale później - dla mnie osobiście szok! Masa, układ 4x4, czy chociażby konstrukcja (kloc na powietrze) - po prostu nie wiele pali! Ceny napraw nie znam, żadnej awarii to auto nie miało! Cena przeglądów standardowa - jak w każdym serwisie :)
~MarcinP TST
Terenowy 2.0 150KM 110kW
Co do przeglądów i napraw nie wiem jeszcze zbyt wiele . Zakładałem hak i zapłaciłem mniej niż w SKODZIE , natomiast co do zuzycia paliwa , nie jest źle ,ale nie będę pisał że samochód jest oszczędny jak ktoś lubi dynamiczną jazdę w mieśce zejście poniżej 10 jest praktycznie nie moziwe . Na trasie z ciężką nogą ~ 9,6 l /100 km. Tu SKODA była nie do pobicia
~subaru
Terenowy 2.0 150KM 110kW
Naprawdę trzeba dużo cierpliwości żeby spalanie w mieście wynosiło 11 l.Mnie to się udaje, ale tylko dlatego,że nie jestem skazany na korki. W zimę spalanie wzrasta do 13 l. W trasie,jadąc dość \"sprawnie\" spalani wynosi około 11 l. Jadąc zgodnie z przepisami R.Dr. można zejść poniżej 10.
~AshenOne
Terenowy 2.0 150KM 110kW
Sporo można zrobić samemu. Wszystko jest przemyślane i wszędzie jest łatwy dostęp. Nie wierzcie tym co mówią o kosmicznych cenach części. Części są w cenach jak do każdego auta i z dostępnością nie ma absolutnie żadnego problemu...
~Subaraczi
Terenowy 2.0 150KM 110kW
Hmm generalnie nie ma lipy co do ceny i dostepnosci czesci ale silnik 2.0 ma problem z pompą powietrza wtornego i 2 zaworamibdo niej. Nie ma zamiennikow, nie mozna przeprogramowac, czesci tylko z Subaru, cena, uwaga : £1350.
~Piotr
Terenowy 2.0 150KM 110kW
Na niemieckiej autostradzie przy 200km/h - 9,6l/100km. (max prędkość 205 km/h) Przeciętne spalanie przy jeździe mieszanej bez oglądania się na oszczędną jazdę to 7,2 l/100km Pierwszy przegląd okresowy po 15tys to koszt 892,45 zł
~urbi_ol@wp.pl
Terenowy 2.0 150KM 110kW
mogę się wypowiedzieć tylko w kwestii spalania. jest średnio, biorąc pod uwagę wielkość i moc jednostki napędowej. wiem, że przeglądy nie są tanie (zważywszy, że co 15 tyś km). mam nadzieję, że będzie 100% bezawaryjny.
~Grzegorz
Terenowy 2.0 150KM 110kW
Tu jest gorzej niż źle. Przy przebiegach pół na pół miasto i trasa spalanie jest ponad 11,5 l/100km. Dodając do tego niezbyt duzy zbiornik paliwa możemy być pewni, że odpoczynek co 4 godziny mamy gwarantowany.