Lista ocen Suzuki Liana Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW 2003-2007 (28) - Silnik

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zbyszek
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Na wstępie piszę, że jestem przedstawicielem handlowym i bardzo dużo jeżdżę i to wieloma autami. Przed Lianą miałem Corollę, przed nią Focusa na zmianę z Almerą. Silnik dynamiczny i oszczędny, charakteryzuje się sportowym dźwiękiem przy wyższych obrotach. Super niezawodny tylko przez 90000 km wymiany oleju, filtrów i dwa razy świece. Żadnych wycieków i problemów z elektryką. Bez problemu zapala przy dużych mrozach, nie czuły na różną jakość...
~gabel
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Mam porównanie do corollki, którą mi ukradli w lecie. Silnik jest bardziej dynamiczny, ma lepsza charakterystykę- max. moc i moment przy niższych obrotach. Jest tu łancuch rozrzadu tytanowy, ktory trzeba wymienić dopiero po 120000km. Silnik jest mniej wrażliwy na kiepskie paliwo. Leki pomruk jest jest trochę drapieżny, ale sympatyczny. Powyzej 4000obr/min jest faktycznie głośno, ale to już jest powyzej 130km/h ( na V).
~Dr_Anwil
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Na wolnych obrotach żona mówiła w pierwszy dzień, że mi silnik zgasł (mimo, że wciąż pracował). Podobno powyżej 130 jest dośc głośno, jescze tego nie wiem, ale z drugiej strony gdzie tu warunki na rozwijenie prędkości powyżej 130. A zresztą powyżej 130 to gdzie jest super cicho, chyba w BMW i Mietkach z podwójnymi szybami za min. 80 000 EURO :)). Więc 4, a nie 5 tylko z opowiadań.
~jorgen
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
przypomina mi moje poprzednie autko, tez lubilo wyzsze obroty i potrafi zadziornie mruczec;) czasami tylko denerwuje mnie ze przy ruszaniu jak za szybko popuszcze sprzeglo to... potrafi zgasnac :( pewnie kwestia wyczucia
~marcopolo
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
trochę hałasuje powyżej 3500 obr/min ale mnie nie przeszkada , elestyczny mozna jeszcze z niego wykręcić po założeniu wkładki sportowej fitra powietrza.
~Kokeeno
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Czuć, że silnik ma spory zapas mocy w stosunku do masy auta, ale jest zdecydowanie za głośny powyżej 3000 obr/min (cóż, w końcu zawsze można włączyć radio...)
~janusz.l@poczta.okay.pl
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
słaby dół - trzeba mocno kręcić, aby uzyskać to, co potrafi ten silnik.Znam też silniki, które po nocy startują szybciej
~mika
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
lubi jeździć na wysokich obrotach, wtedy czuć moc, musiałam sie do tego przyzwyczaić, bo poprzednie autko troszke inaczej chodziło
~Hinek
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Bardzo elastyczny. Nieco glośny przy wyższych obrotach, ale dzwiek nie jest uciążliwy. Zapewnia bardzo przyzwoitą dynamikę.

Usterki Suzuki Liana

Suzuki Liana – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kuma1302
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Dość elastyczny na każdym biegu,dobre przyspieszanie nawet na 5-biegu.Głośny od 3tyś obrotów.
Suzuki Liana Hatchback