Lista ocen Suzuki Swift VI Hatchback (20) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sagitt_94
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Jest to pierwszy w historii przypadek zastosowania w seryjnym samochodzie skrzyni biegów zbudowanej z klocków Lego Technic :) . Oczywiście żartuję, ale dokładnie takie mam wrażenie podczas obsługi tego elementu (może cecha używanego egzemplarza?). Lewarek chodzi niezwykle lekko, biegi można zmieniać jednym palcem, krótki skok. Skrzynia jest dość precyzyjna, choć nie jakoś super. Czasami nie ma się pewności, czy wrzuciło się bieg do końca,...
~Kuba
Hatchback 1.2 DualJet SHVS 90KM 66kW
Zmiana biegów...tutaj czuć taką przeciętność, nie znajdziemy chirurgicznej precyzji jak w mazdzie czy hondzie. Jak dla mnie to biegi zmienia się za lekko tzn. nie ma takiego lekkiego oporu, ponadto są długie drogi prowadzenia. To że jest to pięciobiegowa przekładnia odbieram jako zaletę ponieważ biegi są dłuższe i po mieście nie trzeba ciągle wachlowac. Na trójce przy 50km/h mamy 2200 obrotów przy 70 km/h 3000 obrotów. Na czwórce przy 100 km/h...
~Robert
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Prawie ideał - jedynie biegi mogłyby wchodzić ciut oporniej, teraz to w zasadzie wystarczy dmuchnąć, żeby lewarek sam się przesunął w położenie innego biegu. Auto chyba kierowanie głównie dla kobiet, więc to można zrozumieć.
~youreks
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Skrzynia działa bardzo poprawnie, czyli tak jak się oczekuje od miejskiego auta. Jednak zestopniowanie przełożeń jest wyjątkowo wręcz dobre i nawet w szybkiej trasie możliwa jest jazda na obrotach dających wysoki komfort akustyczny.
~Rafal
Hatchback 1.2 DualJet SHVS 90KM 66kW
Brakuje 6 , i zabezpieczenia przed wrzuceniem R - już kilka razy mało co nie wrzuciłem rakiety ( ale tak to jest jak autkiem żony jeździ się okazyjnie a na co dzień jedzi się autem z 6 biegowym)
~Hamerling
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Krótki skok lewarka, lekko pracuje, niby precyzyjna, ale dla mnie nieco gumowata. Wrażenie może być jednak spowodowane tym, że moim drugim autem jest Honda Accord, w której skrzynia jest po prostu ideałem.
~DasBoot
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
W porządku, ale bez rewelacji. Niczym nie zachwyca, ale przyczepić się też nie ma do czego. Biegi wchodzą miękko i są dobrze zestopniowane. Nie ma jednak krótkiego skoku lewarka i twardego "sportowego" oporu.
~Carlos
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Może i nie jest tak precyzyjna jak w Vw, ale od takiego auta więcej wymagać nie można.Dobrze zestopniowana .Może dla jeżdżących po autostradach przydał by się 6 bieg.
~Onkel Pyjter
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Dźwignia pracuje bardzo lekko i dość precyzyjnie, nie mam zastrzeżeń. Na autostradzie przydałby się szósty bieg ale wtedy cena nie byłaby tak atrakcyjna.
~kzwtyrolu
Hatchback 1.2 DualJet SHVS 90KM 66kW
nie potrafię ocenić, niektórzy mówią, że niezbyt precyzyjna bo pewnie od Nissana. Wydaje mi się, że w Juku miałem gorszą.
Suzuki Swift VI Hatchback