Lista ocen Suzuki SX4 I (149) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MarekWidaw
Hatchback Facelifting 1.6 VVT 120KM 88kW
Ponieważ bez konkretnych obrotów samochód nie chce wyprzedzać spalanie jest też konkretne. Nie zaliczyłbym SX4 do bardzo oszczędnych samochód. W porównaniu z moim poprzednim Renault Megane jest o 1,5l/100km gorzej. Co do napraw to się nie orientuje, bowiem samochód mam od pół roku, więc obym jeszcze nie musiał się tym martwić.
~J52
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Nie wiem dlaczego inni posiadacze SX pisza, ze pali znacznie wiecej niz dane fabryczne. Nie jestem zawalidroga, czasem jak trzeba to tez przycisne. W temperaturach okolo zera (zalaczone swiatla, radio, nawiew) pali mi 7-7,5 litra. To bardzo dobry wynik. (Nie przejechalem jeszcze paru tysiecy kilometrow zeby jeszcze mniej palil)
~Jacek
Hatchback Facelifting 1.6 VVT 120KM 88kW
Jeżeli mamy szczęście i nasz model nie jest pechowym awaryjnym egzemplarzem nie mamy prawie żadnych dodatkowych kosztów utrzymania. Wydamy wszystko na paliwo ;) . Przez 7,5 roku auto jeździ od przeglądu do przeglądu a z napraw na dobrą sprawę była tylko jedna - regeneracja zapieczonego krzyżaka wału.
~Mieczysław
Hatchback Facelifting 1.5 VVT 112KM 82kW
Spalanie w mieście może sięgnąć 8,5-9 litrów, co wydaje się dużo jak na nowoczesny samochód. Almera spalała podobnie, ale to było auto sprzed 10 lat. Ktoś tu pisze, że mu najmniej spalił 8 litrów w trasie, co jest KOMPLETNĄ BZDURĄ, albo ten pan nie umie jeździć. W trasie spokojnie mieści się w 6.
~robert
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
silnik spala poniżej przeciętnej w tej klasie silników spalinowych. Mój wynik to 7,5 litra na 100 km po aglomeracji sląskiej. Trasa do 90 km na h to około 6- 6,5 litra. Przy 140 i wiecej na odcinku Katowice Wrocław spalił niestety aż 9 litrów.No ale jak jest potrzeba to sie gna aby wszedzie zdążyć.
~robert71
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
zawsze może być lepiej. U mnie unormowało sie po 20 000 km na następujących poziomach - miasto 8,5 , trasa do 90 km?h około 6,5 , trasa 130-140 i wyżej około 9.0 litrów na 100. W tej chwili komputerek pokazuje 7,2 średniego spalania. Sprawdzałem komputerek poprzez litrażowanie auta i wskazuje prawde.
~Jacek.Z
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Całkiem przyzwoicie. Poprzedni właściciel wymieniał sprzęgło po 100 tys km, wahacze po 90 tys km, tarcze i klocki hamulcowe, filtry, oleje płyny. Ale wiadomo takie elementy zuzywają się w każdym samochodzie. Na plus brak paska rozrządu, jest łańcuch, którego nie trzeba wymieniać
~Mariusz
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Vectra C z silnikiem 1,8 ecotec spalała w mieście ok. 9 do 10 l/100, ten fąfel spala tyle samo z tym, że vectra jechała, a ten wyje. Na trasie przy prędkości 100 - 140 spala ok. 9 l, żeby spalał wartości katalogowe należy jechać ok 70 km/h w osłonie powietrznej TIR-a :)
~OnWwa
Sedan 1.6 VVT 120KM 88kW
Jak na razie bez awaryjny. Spalanie na trasie przy nieśpiesznej jeździe potrafi mieć 7l LPG, co daje rewelacyjny wynik, w mieście trochę gorzej bo w korkach przy szarpanej jeździe potrafi dojść prawie do 11l, i w zimę zanim się przełączy na LPG to i z 5km.
Dziennik kosztów dla Suzuki SX4 I
6,8
9,6
~boguslavus@interia.eu
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Średnie zużycie paliwa wynosi 7,5 l/100 km. Na dłuższej trasie, przy 90 km/godz. - wynosi nawet 6.5 l/100 km; Na niemieckiej autostradzie, przy 150 km/godz. zużycie paliwa wyniosło ponad 10 l/100 km. Ceny przeglądów uważam za optymalne.