Lista ocen Suzuki SX4 I (165) - Silnik

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robert71
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
no cóż euforia po zakupie mineła. Przyszedł czas na chłodne spojrzenie i ocene. Silnik 1,5 wystarcza do spokojnej jazdy. Elastycznośc przeciętna. Silnik głośny powyzej 3500 obr. na min.Apetyt na paliwo też przeciętny- średnio 7,2 l ale o tym później
~Wojtek
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Trzeba pamietac ze to silnik o zmiennych fazach rozrzadu, wiec jesli chce sie nim jechac (!) to conajmniej 4500 obrotow. Jest troche glosnawy, ale ma fajne brzmienie. Jak ktos narzeka ze nie ma mocy do 3000 obrotow, to powinine kupic TDI.
~Jarek
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Silnik chyba jeszcze nie osiągnął swoich docelowych możliwości bo po tej pojemności i mocy można oczekiwać więcej. Jednak w trosce o prawidłowe dotarcie trochę go oszczędzam. Przy wyższych obrotach dość głośny ale elastyczny jeśli płynnie dodajemy gazu.
~simon_simon
Hatchback 2.0 146KM 107kW
Auto nie nadaję się do LPG. Problem z regulacją zaworów (szklanki) , do tego szybko pada katalizator i sonda lambda przy LPG. Nagminne błędy check engine z wypadaniem zaworów. Auto na gazie zrobiło raptem 30tyś.km
~Jacek
Hatchback Facelifting 1.6 VVT 120KM 88kW
Silnik dostaje maksimum punktów u mnie, pomimo tego ze na autostradzie puste auto nie pali mniej niż 7 litrów przy bardzo spokojnej jeździe do 130 km/h to jego niezawodność póki co jest nie do przebicia przez konkurencje.
~Michał
Hatchback Facelifting 1.6 VVT 120KM 88kW
Muszę przyznać, że nie jest źle. Myślałem, że komputer robi mnie w bambuko ze spalaniem ale po przeliczeniu na stacji benzynowej to wyniki były bardzo zbliżone. Jak się samemu jeździ to nawet wciśnie delikatnie w fotel.:)
~KRzysiek KrK
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
porządne japońskie VVT- przy umiejętnej jeździe potrafi spalić mniej niż podaje porducnet. bezawaryjny odpala przy -35 stopaniach! testowałem go na uralu i w alpach - samochód w 110% spełnił moje wysokie wymagania.
~Vejitta
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Bardzo cichy przy jezdzie stala predkoscia, glosny przy przyspieszaniu, powyzej 130km/h jednak troche zaglosny. No i troche za malo tych koni, 15-20 wiecej byloby bardzo na miejscu, szkoda ze w Polsce nie ma dostepnej wersji 2.0l
~Jakub W.
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Jednostka wystarczająca do zwykłej miejskiej jazdy. Nie jest dynamiczna,aczkolwiek bezawaryjna. Silnik bezproblemowy na tą chwilę mam już prawie 50 tys. Km na Lpg i brak jakichkolwiek problemów!
~Jacek.Z
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Silnik pracuje bez zarzutów, płynnie. Wydaje mi się, że mógłby byc nieco mocniejszy w dolnym zakresie obrotów. Niemniej nie mam zacięcia wyscigowego i w zupełności jestem usatysfakcjonowany osiagami.