Lista ocen Toyota Auris II (154) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
12 litrów na 100 km i zasięg poniżej 400 km to jakiś żart. Przy podróży nad morze z centrum Polski i przy ewentualnym korku na bramkach, jazda polega na szacowaniu dojadę do następnej stacji czy nie. Pokonując tę trasę i tak trzeba tankować na stacji. Samochód służbowy więc nie znam kosztów eksploatacji, ale do prywatnego użytku nigdy bym go nie polecił, nawet za darmo bym go nie chciał bo koszt paliwa czyści kieszeń.
~zzz
Hatchback 5d Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Niskie! Spalanie na poziomi 3,5-4,5l/100km przy normalnej jeździe z wykorzystaniem potencjału hybrydy. Czyli płynne, dość energiczne przyspieszanie + żeglowanie w trybie ev. Na tym to polega i taki właśnie styl jazdy przynosi najlepsze efekty. Dzięki temu jeździ się sprawnie i tanio, ale na pewno inaczej niż zwykłym autem benzynowym. Trochę jest to podobne do jazdy "na luzie", ale ma się przy tym możliwość przyspieszania.
~Akluko
Hatchback 5d 1.8 HSD 136KM 100kW
Clue programu - kupowałem 1.8 HSD tylko po to aby zagazować LPG. Sam nie mogłem w to uwierzyć - że gazować hybrydę. A jednak nie ma innej drogi aby maksymalnie oszczędzać. Spalanie w mieście potrafi zejść do 6 l LPG/100 km - przy cenie 2 zł/l daje to 12 zł. 12zł/100km!!! na trasie przy 120 km/h spalanie ok 7 l/100 LPG! I nie ma w tym oszukaństwa. Inne elementy - to Toyota - tu naprawdę ciężko jest coś uszkodzić.
~kmarek
Hatchback 5d 1.8 HSD 136KM 100kW
Bardzo dobrze. Największym wydatkiem jest zakup. Przeglądy (niestety co 15kkm) nie wymagają wymiany niczego poza olejem i filtrami. Do tej pory klocki są oryginalne i zyżyte do 10-12 mm (wg oceny serwisu mogą wytrzymać nawet do 180 kkm). "Miękkość" przeniesienia napędu, o której pisałem wyżej (i niskie zużycie podzespołów) powoduje, ze nie spodziewam się dużych wydatków na części w następnych latach
~Marek
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Od zawsze jeździłem dieslami i to tymi co palą mało np. 1,9 TDI 1,4 i 1,6 HDI i mogę powiedzieć że to taki "benzynowy diesel" o innych właściwościach, momencie obrotowym itp. W mieście rekord spalania to 2.7 litra ale to już było ekstremum (można jak się uprzesz). W trasie na autostradzie 130 km - 5,5 L Realnie średnia w mieście 5,5 i pamiętajcie że licznik zaniża podawane spalanie.
~soon200
Hatchback 5d Facelifting 1.4 D-4D 90KM 66kW
Przeglądy co 15 tys albo raz w roku, sredni koszt ok 800 pln. Przy przebiegu ok 30 tys /rok dwa razy jestem w serwisie. Jak ktoś robi duże przebiegi to w czasie całej eksploatacji auta ( 4 ? 5 lat) robią się z tego b.duze pieniądze. Radze porównać koszty serwisu np. z Oplem, Vw, ew Fordem żeby sie później nie zdziwić. Sama jakość serwisu i realizacja zgłoszeń gwarancyjnych ? wzorowa.
~Przemek I.
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Póki co tylko przeglądy i płyny eksploatacyjne. Ponoć legendarne w tych autach są przebiegi na zestawach klocków i tarcz hamulcowych. A to ze względu na fakt, że po lekkim naciśnięciu hamulca auto zaczyna od hamowania silnikiem - odzyskuje energię. Klocki wchodzą do działania dopiero później, co wpływa znacząco na ich zużycie. Niby drobiazg, ale już mniejszy koszt.
~Bardzo_zadowolony_uzytkownik_hybrydy
Hatchback 5d Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Rewelacja! Auto jest wyjatkowo ekonomiczne. Przy stosowaniu sie do prostych zasad ecodrivingu, spalanie na poziomie 3,8-4,2l/100km (w miescie i na drogach lokalnych, przy predkosciach do 100km/h). Przy predkosciach autostradowych okolo 5,5l/100km. Moje srednie spalanie przy normalnej, nie jakiejs mulowatej, ale tez nie mega agresywnej jezdzie to okolo 4,3-4,5l/100km.
~Mr.G
Touring Sports Valvematic 130 132KM 97kW
Koszt przeglądów normalny. Zużycie paliwa naprawdę przyzwoite. Jak w każdym aucie zależą od stylu jazdy. W duży mieście prz spokojnej jeździe można uzyskać ok 8l/100. Przy korkach i bardzo dynamicznej jeździe więcej jak 10,5L nigdy nie wziął. Na trasie przy spokojnej jeździe można 6,5-7 uzyskać. Przy dynamicznej max 8,5-9l. Na autostradzie przy prędkościach 180-200 do 11-13l/100.
~Lata1984
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Rekord uzyskany na trasie Gorlice-Wierzchosławice. Wynik z komputera różni się co najwyżej o 0.1 w porównaniu do wyliczonego przez autocentrum. Opony zimowe. przebieg auta 2300km. Zaznaczam, że bardzo rzadko jeżdżę w korkach więc spalanie również niższe a moja jazda miejska to raczej płynna jazda po obrzerzach Krakowa oraz po głównych arteriach poza godzinami szczytu.