Lista ocen Toyota Avensis I (237) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 328 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szymon Cz.
Kombi 1.8 129KM 95kW
Żre olej jak dziki, Silnik 1,8 VVTI 1ZZ-FE 129KM to w wersji do roku 2003 po prostu totalna porażka. Koszty naprawy fabrycznej wady w bloku, owiercenie otworów olejowych w tłokach, wymiana pierścieni przekroczy wartość auta.
~Forza
Kombi 1.6 110KM 81kW
Poważnych to zupełnie nie ma. Nie wiem co trzeba zrobić żeby cos w pełni nawaliło. Trochę watpilem w te hasla ze Toyota jest taka bezawaryjna. Jednak to prawda. Polecam wszystkim którzy szukaja wygodnego i solidnego Japończyka!
~Andrzej
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Lejąca pompa wspomagania, która została wymieniona na używana jakieś rok temu. Wymiana także metalowo-gumowego mocowania amortyzatora tylnego, wymian kompletu sprzęgła (ale to przy przebiegu 260 tyś to normalka)
~pabloron
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Dwumas. Absolutna tragedia. W moim egzemplarzu zmuszony byłem wymienić piastę, która wg mechanika maiała jakąś wadę fabryczną (?!) No i te ceny części! Niemniej da się żyć. Wystarczy dbać to można śmiało tankować i jeździć.
~Andrzej
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
przy dużych przebiegach lub złej eksploatacji - naprawy droższe od napraw aut niemieckich Brak podróbek ,nowe części takie jak pompa wspomagania czy wtryskiwacze tylko oryginał, naszczęście są firmy które regenerują
~szakallo
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Wychodzi rdza w kilku miejscach, no i standardowe wymiany w tych modelach to koło dwumasowe i sprzęgło po 200tys km za ok 2,5tys złotych Centralny zamek wariował w zimę samochód podobno niektórym nawet się sam otwierał
~Mateusz
Sedan 1.8 129KM 95kW
Bierze olej - także wymiana pierścieni i wszystkie co z tym związane, wymiana katalizatora, permanentnie świecący się check engine. Falowanie obrotów, problem z przepustnicą, zalewająca się cewka itd....
~pedro
Kombi 1.6 110KM 81kW
Przez ponad 4 lata żadnej poważnej usterki. W sumie w ogóle listę usterek można policzyć na palcach jednej ręki, np. zawieszająca się linka gazu, po potraktowaniu WD40 chodzi jak złoto.
~Dawid Dąbrowa Górnicza
Kombi 1.6 110KM 81kW
Żadnych poważnych usterek, raczej się ich nie spodziewam. jedyne naprawy to normalne operacje eksploatacyjne. No może jedna sprawa jest nurtująca a mianowicie nietrwałe przednie hamulce
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis I
8,2
11,2
~Blondyn
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Poważnych usterek jak do tej pory (odpukać) nie miałem. Z opinii innych użytkowników wiem że drogą rzeczą jest wymiana sprzęgła (z kołem dwumasowym) - koszt 2500zł oraz pompowtryskiwacze - 2000 jedna sztuka.