Lista ocen Toyota Avensis I (237) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 328 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Konieczko
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Dobrze : bo są rzadkie. Źle : bo drogo. Kupiłem dość zaniedbany egzemplarz i miałem trochę wydatków. Padło koło dwumasowe (ok. 2500), taśma SRS (1000 - ASO ), przekładnia kierownicza (regeneracja 700, ASO 4500 + montaż). Od roku nic się nie dzieje więc jestem zadowolony. Jak się dba to auto praktycznie bezawaryjne. Trzeba pamiętać o przeglądach co 15 tys. km.
~mac
Hatchback 1.6 110KM 81kW
Bierze olej od 60 tys. Silnik 1.6 to syf Hamulce beznadziejne - mimo toczenia i następnie wymiany tarcz i klocków nie łapią równo. Przy większym obciążeniu boje się ostro hamować Serwis w Marki/Warszawa to totalna pomyłka. Na gwarancji 2x tarcze przetaczali i dopiero inny serwis wymienił je na gwarancji. Brak informacji serwisów o kłopotach z braniem oleju.
~Toyota
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
Zauważyłem już niestety oznaki korozji. Pod tym względem nie jest na pewno źle, ale nie jest też dobrze. Co do mechaniki nie mam żadnych zastrzeżeń. Niszczą się podobno sondy lambda, ja ich nie wymieniałem, ale wiem że robił to poprzedni właściciel. Zapala się kontrolka silnika domagając się wymiany katalizatora, mimo że jest on jeszcze sprawny.
~Łukasz
Sedan 1.6 110KM 81kW
Poza felernymi sztukami do wymiany uszczelniaczy (ja miałem z tej serii, ale u mnie dopilnowane na gwarancji i zrobione, większość ma to już za sobą) nic się nigdy nie stało. Spróbujcie zrobić w Passacie czy Audi prawie 200tys. po polskich drogach + wybudować dom w międzyczasie (kafelki, worki z cementem...) i nie wymienić ani gumki w zawieszeniu, HA!
~TOYOTA NIE
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Dramat, tragedia, potworność!!! Psuje się wszystko co tylko może. Pompa wtryskowa, rozrusznik, łozyska kół, pompa wspomagania, poduszki wszelkie (silnikow i amortyzatorów), fatalne tarcze, dramatyczne tylne hamulce. Części kosmicznie drogie (poza ASO oczywiście bo ASO to daleki kosmos), co gorsza brak dobrych zamienników.
~sl
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Brak poważnych. To w końcu Toyota. Czekam na nie:) Najczęściej chyba daje o sobie znać koło dwu-masowe. Nowe kosztuje 2 000. Można je zastąpić (mała moc i moment) jedno-masowym za 1 000 złotych. Regularny serwis i zakup dobrego egzemplarza skutkuje brakiem poważnych przygód. Serwisowanie jest tanie a dostępność części dobra.
~petrus74@gmail.com
Kombi 1.6 110KM 81kW
Po zainstalowaniu LPG pojawiła się żółta lampka (check engine) błąd P0171 - za uboga mieszanka. Pojawia się i znika. Spalanie jest w normie. Przepływka wyczyszczona. Sonda OK. Gdy pojeżdże na benzynce gaśnie. Podobno ECU uczy się głupot i wywala ten błąd gdy silnik zasilany jest LPG. Tankuje tylko na PB, Llesh i Liokulu.
~Pan Koala
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Odpukać w niemalowane - wszystko OK - po zakupie zmieniłem jedynie płyny, filtry i klocki z tyłu. Teraz będę musiał wymienić bendix - to typowa przypadłość D-4D w Avensisie, nie wliczając w to tego sławetnego koła dwumasowego (2200zł wymiana na oryginał wraz ze sprzęgłem i robocizną) :-), które dzięki Bogu na razie jest OK.
~bart
Sedan 1.6 110KM 81kW
Tylko jedna naprawiona jeszcze na gwarancji w 1 roku użytkowania: wada fabryczna - pęknięta głowica. Aha jeszcze ostatnio pojawiła się korozja na dachu nad szybą- 3 punkty póki co niewielkie i do usunięcia, najprawdopodobniej od kamieni, maska trzyma się dobrze ale pewnie jest lepiej zabezpieczona.
~petrus74@gmail.com
Kombi 1.6 110KM 81kW
Stuki w zawieszeniu przednim (lewa strona). Jestem po wymianie drążków, bo cosik mi stukało/pukało po prawej . Albo sworznie dają o sobie znać lub co gorsza kolumna kierownicy. Mając na uwadze nasze kochane polskie drogi i ten przebieg. Po diagnozie będę mądrzejszy i podzielę się wiedzą.