Lista ocen Toyota Avensis II Kombi (140) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 125 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~właściciel toyoty avensis
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Poczatkowo wydawało się rewelacyjne teraz słychac wyraźnie, że do 120 jest b. cicho, powyżej tej prędkości zaczyna sie robić głośno coraz głośniej i to zarówno od silnika jak i zawieszenia i opływającego powietrza - w sumie przeciętnie jak u innych czyli bez rewelacji.
~Darecki z Warszawy
Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW
Jak juz ktos wspomnial jest dobrze do pewnej predkosci. Mnie zaczyna draznic powyzej 140 (dodam tylko za jezdze obecnie po drogach Danii i Niemiec, wiec w Polsce poziom chalasu moze byc wyzszy przy mniejszej predkosci z powodu naszy uroczych dróg - pomijajac halas silnika)
~Bulwa
Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW
Poza zawieszeniem, które na dużych nierównościach dość mocno słychać we wnętrzu (mimo, że jest sprawne) i niektórych plastikach, które u mnie już lubią się czasem odezwać jest bardzo przyjemnie i na dłuższych trasach na prawdę się odpoczywa.
~Mario
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Świetnie wyciszone auto. Wcześniej miałem Scenica II 1.6, tam po pół godziny jazdy na autostradzie miałem dość, podobnie po 2 godzinach na "krajówce". Avensis pod tym względem bije na głowę wielu konkurentów (np. Mazdę 6 pierwszej generacji).
~motodd
Kombi 1.6 VVT-i 110KM 81kW
Do 100 km/h jest ok. Powyżej 140 już jest głośno, ponieważ silnik trzeba trzymać na wyższych obrotach. Gdy puścimy na luz przy tej prędkości zobaczymy, że hałas pochodzi głównie od silnika. Samochód jest wyciszony ok, jednak grodź wg mnie - średnio.
~Piotrek G
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Bardzo mocny punkt tego auta, cisza i spokój niemal do prędkości maksymalnej. Przy okazji nie wiem kto wymyślił, żeby przy takim wyciszeniu zużycie klocków było sygnalizowane \"piszczeniem\" specjalnie zatopionego drutu w klocku, a nie kontrolką na desce
~kusiutheone@o2.pl
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Pod tym względem super. Silnika nie słychać zbyt głośno nawet przy wysokich prędkościach!Jedynie zawieszenie daje czasami o sobie słychać na naszych \"drogach\", ale ma na to wpływ wysoka masa auta. Ogólnie bardzo pozytywny aspekt tego autka.
~krzysztofbialy@neostrada.pl
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Tu to dałbym 6, a nawet 7 - wierzcie, że to nie pochwała właściela - ten samochód to zupełny "szelest". Wg mnie prędkość 160 km/h (w omawianym względzie) to średnia prędkość podróżna. To chyba nie udało się tak dobrze nikomu w tej klasie!!!
~toyociarz ave
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Na początku wydawało mi się rewelacyjnie w porównaniu z Nubirą ale z czasem zaczęło się robić głośniej i coraz głośniej - teraz zwłaszcza po jazdach Mondeo kolegi wydaje mi się, że moja Ave jest jednak głośniejsza i to szczególnie powyżej 100 km/h.
~toyociarz z warszawy
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
W sumie też daję max bo przy najczęściej rozwijanej prędkości podróżnej na trasie 110-120 km/godz jest b.cicho. Głośno robi się dopiero powyżej 160 km/godz /sprawdziłem na auostradzie w Niemczech/ ale i wtedy jest ciszej niż np w Fordach Mondeo.
Toyota Avensis II Kombi