Lista ocen Toyota Avensis III Sedan Facelifting 2015 (22) - Ergonomia

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Heniek
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Jak pisałem, facelifting a nie nowy model. Ogólnie schowki pojemne i nie ma problemu np. z odłożeniem okularów bo jest na to schowek, ale wkurza 1 uchwyt na napoje koło lewarka zmiany biegów, kawa w nim po prostu zawadza, otwierania podłokietnika to patent na miarę przedszkolaka ... bez komentarza. Ekran nawigacji nieco za nisko, ale pomaga ekranik pomiędzy zegarami też wyświetla dane z nawigacji. Brak podświetlenia punktowego z góry tunelu...
~ave2018
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Tu niestety są elementy z którymi mogę się zgodzić, mianowicie gniazdo zapalniczki oraz AUX umieszczone w podłokietniku. Niektórzy zwracają uwagę na otwieranie podłokietnika (do tyłu i potem do góry) - tak może to być problem jak siedzą 3 osoby z tyłu, ale dzięki temu mamy ogromny w wygodny podłokietnik z przepastnym schowkiem - podobnie jest w maździe i ja na to rozwiązanie nie narzekam (może dlatego, że raczej nie jeżdżę w 5 osób i...
~edek
Sedan Facelifting 2015 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Tu bym dał 3,5 bo wchodzące bagażnika pałąki w samochodzie klasy średniej to śmiech na sali. Nie dość że brzydko wygląda to ciężko wykorzystac w pełni przestrzeń bagażową. Peugeot np potrafił to ładnie rozwiązać. Druga niezrozumiała rzecz dla mnie to brak nawiewów ze słupka dla pasażerów z tyłu. Plus za płaską podłogę.
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Takie 4 minus - schowki w tylnych drzwiach małe, z przodu nie zmieści się butelka 0,5l. jedno miejsce na kubek i niefortunne miejsce - jezeli wlozysz tam butelke 0,5 litra i wrzucasz 4-6 - przeszkadza. Miejsce na telefon wyłożone gumą pod radiem - jest ok. Troche brakuje slotów usb - są w podłokietniku
~userToyota
Sedan Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW
brak uchwytów schowków itp. z przudu mam cały środkowy tunel już prydowany bo nie ma gdzie czegokolwiek położyć. Schowek pod konsolą środkową nie wiem do czego służy poinieważjak na razie wszystko mi z niego wypada na zakrętach - chyba zapomnieli dorobić ścianek bocznych
~werner_beinhart
Sedan Facelifting 2015 2.0 D-4D 143KM 105kW
Dramatycznie niewygodne fotele, mikroskopijne schowki w drzwiach, koncepcja podłokietnika fatalna (za niski, daje się otworzyć tylko jak jest max. cofnięty), gniazda USB i zasilanie 12V umieszczone w podłokietniku (bardzo zły dostęp, kable ciągną się przez pół kabiny)
~PontiusPilatus
Sedan Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Wszystko na swoim miejscu poza przyciskami pamięci ustawienia siedzenia kierowcy. Gratuluję temu kto je umieścił w tak nie poręcznym miejscu. Szacun Kolego ;-) Tak przy okazji zmniejszył bym natężenia podświetlenia układu klimatyzacji - dla mnie trochę za jasno podczas nocnej jazdy.

Usterki Toyota Avensis III

Toyota Avensis III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~SKuba
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Niby dobrze. Ale wrażenie kompletnie rujnuje włącznik hamulca ręcznego i obsługa systemu medialnego/komputera. Siedziska foteli przednich - ciut za krótkie. Obsługa tempomatu - projektant powinien popełnić seppuku.
Toyota Avensis III Sedan Facelifting 2015