Lista ocen Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2015-2018 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kuguar78
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
trzeba mocno redukować i wkręcać na obroty, żeby szło do przodu, przy dynamicznym wyprzedzaniu trzeba zbijać do 3, spalanie w mieście zimą raczej nie przekracza 10l co mile zaskakuje, gorzej z jazdą po autostradach przy prędkościach 140-150 wychodzi czasem ponad 9 litrów, prędkość max jaką udało mi się wyciągnąć to 205km/h, może poszedłby więcej, ale trochę czasu potrzeba
~Sławomir
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Jednostka 1.8 Valvematic ma już swoje lata, dzięki temu jest to stosunkowo prosta i sprawdzona konstrukcja. Jedna z ostatnich dostępnych obecnie na rynku tolerujących bez większych problemów LPG. Lubi wyższe obroty, wtedy można całkiem sprawnie poruszać się na mieście i poza.
~Robert
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
1,8 benzyna trochę bez animuszu. Ale to właśnie wolnossąca benzyna, czyli nie może posiadać rajdowej nuty. Ale na codzienną jazdę wystarczy w zupełności. Tylko przy wyprzedzaniu trzeba pamiętać o redukcji biegów. Nie oczekiwałem od tego auta rajdowych inspiracji.
~konic
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Kupiłem silnik 147KM 1.8 benzyna i nie polecam. Jest niestety za slaby. Koniecznie kupować 2.0. Trzeba bardzo redukować aby bezpiecznie wyprzedzić. Wcześniej miałem silnik też 147 Km ale 2.0 (2006r.) i moim zdaniem był o wiele żwawszy a auto wcale nie paliło więcej.
~Andrzej
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Słaby,bark mocy .Prezentowano mi silnik wysokoprężny i mnie urzekł ,myślałem że po VW PASSAT benzyna to będzie coś a tu lipa..Kupowałem kolejne nowe auto ale dałem się nabrać ,po prostu nie było modelu z silnikiem benzynowym do testu i ...
~Pegaz1234
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Silnik bardzo fajnie napędza to autko. Co prawda 147KM to nie dużo jak na tak duży samochód, ale jazda w mieście jaki poza nim nie wymaga mocnego wciskania pedału gazu. Ochoczo wkręca się na obroty.
~semicolon
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Taki typowy koń do jazdy wierzchem :) Silnik spełnił moje oczekiwania. Jest wystarczająco oszczędny, a mały booster turbo robi swoje kiedy trzeba przyspieszyć.
~Trevor
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Jak na taką moc i moment obrotowy to silnik bardzo żwawy aczkolwiek nieco głośny przy dynamicznej jeździe. Przy jeździe ekonomicznej niemalże niesłyszalny
~Sławek
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Super, wolnossąca benzyna może nie powala elastycznością ale pracuje cicho, i bezproblemowo do tego zadowala się przyzwoita ilością paliwa.

Usterki Toyota Avensis III

Toyota Avensis III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Lukasz
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
W miare mocny i dynamiczny a do tego trwaly bo znam go z poprzednich modeli. Nie ma turo ale w moim przypadku to zaleta - mniej sie bedzie psuc!
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015