Lista ocen Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2015-2018 (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sławomir
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Skrzynia CVT jest dosyć specyficzna, ale przyzwyczaiłem się do niej bardzo szybko, a przesiadłem się z klasycznego automatu. Reaguje szybko na pedał gazu. Przy pełnym gazie potrafi trzymać wysoko obroty silnika przez kilka, kilkanaście sekund i nie każdemu to pasuje. W normalnej eksploatacji "udaje", że zmienia biegi. Jest dostępny tryb Sport, ale go nie używam.
~Sławek
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Bardzo dobrze pracuje, 6 biegów w zupełności wystarcza. Jedyne co można by jej zarzucić to zbyt małe przełożenie na 4 biegu - czasem pod górkę lubi zamulić. jednak dzisiaj kupił bym z multidrivem - miałem okazję porównać i manual jest w porównaniu do niej słaby.
~Piotr
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Co do dużo mówić - automat. Pierwszy raz na stałe jeżdżę automatem. Do samej skrzyni CVT póki co nie mam uwag. Trzeba sie nauczyć z nią jeździć. Przy małym dziecku super sprawa, ponieważ nie ma żadnych szarpnięć podczas przyśpieszania lub zwalniania.
~Pegaz1234
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Zastanawiałem się nad zakupem samochodu ze skrzynką dwu sprzęgłową (DSG), ale jednak wybrałem CVT, bezstopniowy automat. Bardzo fajnie redukuje i ładnie trzyma obroty przy przyspieszaniu, nie jest to tramwaj jak w hybrydzie, ale fajnie działająca skrzynka.
~Robert
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Nic dodać nic ująć. skrzynia biegów od Toyoty, co gwarantuje to, że właśnie jest skrzynią biegów... od Toyoty. Jak dla mnie świetna, tak jak każda skrzynia Toyoty.
~Andrzej
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
szkoda mówić ,po moich niby fanaberiach i podejrzeniach wymieniona na nową coś po około 2 tyś km.nie wchodził 1 bieg oraz wsteczny.Długo musiałem tłumaczyć że tak się dzieje...
~Jarek
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Zero problemów, przy 130 km/h obroty 3000 i tak powinno być. Do 150 km/h w miarę cicho w środku, szybciej nie jeżdzę.
~konic
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Skrzynia ok, nie ma na razie problemu z wrzucaniem wstecznego znanego z poprzednich modeli. Przełożenia precyzyjne.
~semicolon
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Nie jest wyrafinowana, ale spełnia swoje zadanie. Dla mnie idealna w codziennym użytkowaniu.
~krisar
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
To moja druga toyota, zmiana biegów jednym paluszkiem. W Nissanie trzeba było walczyć.
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015