Lista ocen Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2015-2018 (15) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sławomir
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Tu wielu użytkowników narzeka. Nie do końca się z nimi zgadzam. Przesiadłem się z mazdy 6 GH i tam było głośno. W Avensisie jest dużo ciszej. Przy ustabilizowanej prędkości skrzynia CVT zjeżdża z obrotami silnika w okolice 2000 obrotów/min., więc silnika prawie nie słychać. Słychać natomiast szum wiatru i opon. Jeśli jenak będziemy się porównywać do BMW i Audi, to faktycznie Avensis może się okazać głośnym autem.
~Trevor
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Scharakteryzowałbym to tak - w tej konfiguracji silnika i skrzyni biegów przy dynamicznej jeździe samochód jest dość głośny co może przeszkadzać, natomiast przy jeździe normalnej spokojnej niemal bezszelestny. Reasumując - jest bardzo dobrze wyciszony, jednakże silnik ze skrzynią powodują głośność przy dynamicznej jeździe.
~Pegaz1234
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Wszystko w jak najlepszym porządku. Cichutko i płynnie się sunie po drogach. Nic nie tłucze i jest cicho. Na początku miałem trochę trzeszczenia ze strony uszczelki w drzwiach, ale posmarowane i przyklejone i jest lepiej:)
~Barga77
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
KOSZMAR!! Jak można tak nie wyciszyć auta tej klasy? Do 100 km/h jeszcze znośnie, ale powyżej to hałas jakby się jechało przez huragan! Wrażenie spotęgowane, kiedy faktycznie jedzie się przy silnym wietrze.
~semicolon
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Poziom hałasu ogólnie niski. Im lepsza nawierzchnia, tym ciszej. W ogóle nie odczuwam znaczącego wzrostu poziomu decybeli po przekroczeniu 120 km/h, jak niektórzy trąbią w necie.
~Sławek
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Super, dla mnie bardzo ! owszem jak ktoś bardzo będzie pociskał pedał gazu do odcięcia to i silnik zawyje ale w przeciętnej podróży bardzo cicho.
~Lukasz
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
A wlasciwie to slabo. VW bije Toyote na glowe. Przy 120-140 szum jest ogromny. Silnik tez wyje. Dramat jak na ta klase.
~konic
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Naprawdę duży postęp w stosunku do poprzednich. O wiele ciszej niż w konkurencyjnej (przepięknej swoją drogą) Mazdzie 6
~krisar
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Dla mnie jest OK, ale żona mówi że jestem głuchy na jej polecenia, więc może przesadzam!

Usterki Toyota Avensis III

Toyota Avensis III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotr
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Silnika podczas jazdy wogóle nie słychać. Gratulacje za wyciszenie auta.
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015