Lista ocen Toyota Avensis III Wagon Facelifting (30) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~toyociarz z warszawy
Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Bardzo cicho w porównaniu do Avensis 1,8 z 2004 tam dodatkowo hałasował warkotliwy silnik, tutaj znacznie bardziej cichy silnik 2,0 z nieporównywalnie większą kultura pracy, lepsze materiały tłumiące w tym lepsze wyciszenie komory silnika ale także kabiny pasażerskiej. Najciszej jest podczas jazdy szosowej na szóstce, na pozostałych biegach słychać lekki szum silnika gdy wkręca się na obroty - ale jest to tylko szum a nie warkot jak w Avensis...
~Piotr M.N.
Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Do 120/h cisza wystarczająca. Powyżej robi się głośniej, i co dziwne - powyżej 130 już jest głośność stabilna. Nie jechałem szybciej niż 170/h, ale szczerze mówiąc, gdybym nie patrzył na drogę, nie wiedziałbym, że jadę tak szybko. Przy dużym wietrze słychać wyraźne szumy powietrza. Silnik słychać tylko w czasie jazdy "wytężonej", w czasie wyprzedzania przyjemnie burczy. Na wybojach słychać stuki zawieszenia (patrz wyżej).
~karus
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Wydaje mi się że powinno być lepiej w tej klasie samochodu. Mam wersję poliftową która ma podobno poprawione wyciszenie ale i tak jest przeciętnie. Przy 140 km/h zaczyna być słychać świsty powietrza. Nie ma tragedii ale myślę, że powinno być lepiej.
~s_adi_s
Wagon Facelifting 2.0 D-4D PowerBoost 150KM 110kW
Do prędkości 140km/h do samochodzu naprawdę dociera niewiele dźwieków z zewnątrz. Diesel daje o sobie znać dopiero w przedziale od 3 tys obrotów i nie jest to dźwięk drażniący, jedynie informujący że pracujemy na wyższe spalanie na 100 km;)
~mar
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Nie mam zastrzeżeń. Jest cichszy od poprzedniego ale nie ma się co dziwić biorąc pod uwagę rodzaje silników (poprzedni dodatkowo na pompowtryskach). Troszkę na wybojach zdarza się słyszeć uszczelkę w drzwiach, ale to naprawdę rzadko.
~Marek
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Cicho jest przy niskich obrotach i niskich prędkościach (do 110 km/h). Przy większych prędkościach generowany jest nieco większy hałas. Silnik przy przyśpieszaniu jest głośny, ale dźwięk jest przyjemny.
~Mikolaj
Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Komfortowy samochod,najlepszy,jaki mialem do tej pory.Slysze opony ,ale to 18\",jak juz wspomnialem,poza tym nie jest uciazliwe,po prostu rejestruje dzwiek dla mnie nowy,dlatego o nim wspominam.
~ToyotaAvensis_ks1509
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Bardzo dobre wyciszenie kabiny przy każdej prędkości. Niestety - przez to lepiej słychać trzaski z kratek nawiewu, piszczenie uszczelek i telepiącą się roletę.
~Mikolaj
Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Przy odpowiednich oponach (teraz mam Nokiany zimowe)nawet kola 18" sa ciche .Drogi tez mamy coraz lepsze ,wiec i ocena wyciszenia jest ...lepsza
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis III Wagon Facelifting
6,2
9,4
~cubikon
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Silnik świetnie. Reszta - ciężko stwierdzić, bo auto mam na fatalnie głośnych oponach Bridgestone Turanza coś tam coś tam
Toyota Avensis III Wagon Facelifting