Ocena kierowcy - Toyota C-HR I Crossover Facelifting

Gregor, 8 miesięcy temu
Silnik 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Rok produkcji 2022
Przebieg: 1 000 tys. km
Toyota C-HR I Crossover Facelifting 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW 2019-2023 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo oszczędny w spalaniu naszych pieniążków.
Układ elektryczny : Bardzo wspomaga silnik spalinowy od dołu przy przyspieszaniu, dla mnie mega rozwiązanie.
Samochód zrobiony do jazdy po mieście, ale tak naprawdę sprawdza się bardzo dobrze w trasie, oszczędny, szybko się zbiera, jest cichy, jak na to co wypisywali niektórzy użytkownicy. Dobrze wyposażany, wygodny.
Ilość KM na tak małe autko jest bardzo dobra. Szybko rozpędza Toyotę, aż miło się robi.
Może to nie jest cicha, ale to zależy od stylu jazdy. Po wciśnięciu mocno gazu niemal każda automatyczna skrzynia jest głośna, a po chwili wszystko się uspokaja.
Prowadzi się te auto bardzo pewnie i stabilnie. Z tym zawieszeniem auto dobrze zachowuje się podczas szybkiej jazdy.
Trudno ja ocenić po tak krótki użytkowaniu, powiem tylko to że jest jak w każdym nowo produkowanym aucie, delikatna.
Jeżeli chodzi o widoczność do tyłu, to tutaj jest porażka, sytuacje ratuje zamontowana kamery z tyłu. Do przodu jest dobra widoczność.
Prawie wszystko jest pod ręką, prócz przycisku do włączania podgrzewania kierownicy do którego podczas jazdy trzeba odwrócić wzrok od kierunku jazdy. Tylko pogratulować inżynierom Toyoty.
Jak do tej pory sprawdza się bardzo dobrze, nagrzewa i chłodzi auto stosunkowy szybka, choć ostatnio zauważyłem, że para na przedniej szybie od wewnątrz szybko osiada i trzeba mieć cały czas włączoną klimę.
Auto przeznaczone dla dwóch osób i to nie za wysokich. Z przodu jest wygodnie, fotele są naprawdę dobrze wyprofilowane, osoby do wzrostu 178 cm czują się dobrze za kierownicą. Z tyłu to inna bajka, tak jak inni powiem, ciemno klaustrofobicznie, ale wygodnie. Dwie osoby z tyłu podróżują swobodnie i bez problemów.
Myślę, że największe hałasy dochodzą z opon, nadkola mona było lepiej wygłuszyć. Ogólnie jak na autko przeznaczona w większości na miasto nie jest źle. Jeżdżąc po mieście jest super.
Jak na taką pojemność i moc, auto jest bardzo ekonomiczne biorąc pod uwagę, że jest zasilane benzyną. W mieście spalanie to czysta przyjemność patrzenia na wskazania. Poza miastem nie jeden użytkownik diesla może pozazdrościć.
Tutaj Toyota trochę przesadziła, myślę, że ceny tych aut wzięły się czysto z popytu na nie i opinie o niezawodności samochodów Toyoty.
Do chili obecnej nie zawiodła mnie ani razu, ale to dlatego że użytkuję C-HR od kilku miesięcy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW [l/100km]

5,4