Lista ocen Toyota Corolla XII TS Kombi (36) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kulczasm
TS Kombi 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Precyzyjny, komfortowy, dużo bardziej dynamicznie się jeździ niż SUV-em, ale wiadomo, że do precyzji BMW itp. brakuje. Mi, dla rodziny, nie brakuje niczego w tym względzie. Mam koła 17", to optymalny wybór, 18" powodują, że auto jest już za sztywne na naszych pięknych, ale w dużej mierze połatanych drogach z wieloma śpiącymi policjantami i innymi ciekawymi przeszkodami zwalniającymi zapędy piratów. I tu ciekawostka - Hatchback ma bardziej...
~Tomasz
TS Kombi 1.2 Turbo D-4T 116KM 85kW
Prowadzi się bardzo przyjemnie. Na początku trzeba się przyzwyczaić (lub wyłączyć), system LDA, który nie tylko piszczy przy najechaniu na linie, ale jeszcze sam zaczyna korygować tor jazdy, co się czuje na kierownicy. Jak już się do tego przyzwyczaić to nawet zaczyna się lubić. W zakręty auto wchodzi super, bardzo małe przechyły, mimo, że zawieszenie raczej dość miękkie, mała podatność na wiatry boczne na autostradzie.
~Sławek
TS Kombi 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Zawieszenie jest ok, całkiem komfortowe oraz porządnie trzymające auto w zakrętach. Niestety w mojej wersji executive mam beznadziejne koła 225x40x18 może i dla młodzieżówy która chce się lansować po asfalcie jest ok, natomiast do normalnego użytkowania to jest tragedia !!! stuka,wali po dziurach i tylko blady strach człowieka oblatuje czy już rozwalił felgę czy nie jak tylko minie większą nierówność.
~Greg
TS Kombi 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Dzięki nowej platformie samochód trzyma się drogi jak przyklejony. Jest naprawdę o wiele bardziej sztywny i nie wychyla się na zakrętach. Bardzo pewnie prowadzi się też podczas szybkiej jazdy na wprost przy dużych prędkościach. Nie ma żadnych drgań, ani niepewności w prowadzeniu. Przy tym komfortowo na nierównościach.
~WiesiekW
TS Kombi 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Auto prowadzi się wygodnie. Nie używam go wyczynowo lecz do pracy - wożenie czterech liter i przewóz drobnych towarów. Do takich zadań nadaje się bez problemu. Jest dobrze wyważone i nie tłucze się na dziurach jakoś szczególnie, a jednocześnie sprawia wrażenie w miarę sztywnego na płaskim.
~Piotrek
TS Kombi 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Nie wiem jak ocenić, poprzednia Megane prowadziła się zdecydowanie lepiej. Skrzypiące na nierównościach wahacze lub stabilizator z przodu. W zimie w długim zakręcie przy ok 90km/h czuć jak tył ucieka ale to może moje subiektywne wrażenie z jazdy kombi, auto jest długie.
~MasterZGR
TS Kombi 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Jak na kompaktowe kombi bardzo przyjemne prowadzenie. Kierownica chodzi lekko więc parkowanie to przyjemność. Jednocześnie podczas jazdy autostradą nie wykazuje tendencji do myszkowania. Zdecydowany postęw w porównaniu do poprzedniej generacji tego modelu.
~Michał
TS Kombi 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Auto długie i wydawało mi się że będzie nim rzucać a tu tyle systemów wspomajacych jazdę, że to auto samo się prowadzi - dosłownie. Start spod świateł, zawsze z bananem na twarzy tych co muszą wajchowac lewarkiem
~Łukasz
TS Kombi 1.2 Turbo D-4T 116KM 85kW
Te cztery gwiazdki to może zbyt surowa ocena bo auto dobrze się prowadzi jak na przednionapędowe, ale zawieszenie wielowahaczowe z tyłu to nie wszystko. Komfort znośny na kołach 16 cali, oczywiście kosztem precyzji prowadzenia.
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla XII TS Kombi
5,9
6,3
~FF
TS Kombi 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Jazda po prostu przeciętna. Nie ma źle, spodziewałem się gorszego trzymania na zakrętach przy większych prędkościach, auto trzyma się całkiem stabilnie, a manewrowanie na parkingu jest bardzo łatwe.
Toyota Corolla XII TS Kombi