Lista ocen Toyota Prius III (22) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~chleb
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Zaleznie od ustawienia trybu jazdy eco, normalny , power silnik reaguje na pedal gazu odmiennie. W trybie eco jestesmy niejako blokowani przez elektronike i auto przyspiesza slabo . W trybie normalnym przyspieszanie , elastycznosc jest na poziomie 130 140 konnej benzyny. W trybie power dostajemy dodatkowa moc z baterii , i w tym trybie auto przyspiesza bardzo dobrze. Silnik benzynowy jest dosc glosny przy przyspieszaniu , ale to moja...
~pit
Hatchback Facelifting 1.8 HSD 136KM 100kW
Obecnie mam dużo więcej "funu" obecnie bawiąc się układem hybrydowym na trasie niż wcześniej w turbo dieslu naciskając gaz do dechy. Wszystkie dane, wykresy, wizualizacje są bardzo przydatne podczas jazdy. Przed kupnem najbardziej obawiałem się tego jednostajnego "wycia" silnika przy przyśpieszaniu - teraz widzę że niepotrzebnie - przez 95% trasy w aucie panuje cisza - także przy płynnym przyśpieszaniu. Wszystkie wioski i...
~RAF119
Prius+ 1.8 HSD 136KM 100kW
Silnik 1.8 99 km plus 40 km silnik elektryczny dobry tandem razem 136 km DO zalet tego silnika dodam, że nie posiada sporo osprzętu, który się psuje np.: TURBO, ROZRUSZNIK, pasek rozrządu, pasek klinowy koło dwu masowe,a oprócz tego cała masa drogich części we wszystkich nowych dizlach.
~indus2
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Nie jest to demon prędkości i przyspieszenia. Ale 136 koni w zupełności wystarczy do wyprzedzania. Jedyne auto hybrydowe (oprócz Lexusa), które ma dwa silniki elektryczne i silnik spalinowy pracujący w cyklu Atkinsona (większa sprawność niż w zwykłym spalinowcu)
~wito
Prius+ Facelifting 1.8 HSD 136KM 100kW
Moc silnika wystarcza mi w zupelnosci, porownanie mam z poprzednim autem Toyota Verso 1.8 147 koni z 2010 roku. Tamten byl nominalnie mocniejszy, ten w priusie ciagnie bez zadyszki od startu i wyprzedzanie nim sprawia mi frajde.
~Jarek
Prius+ 1.8 HSD 136KM 100kW
nie jest to auto które ma 4,5 do setki ale tym ze ma 4,5 na setkę nadrabia. przy statystycznym kilometrażu oszczędności są gigantyczne - gdyby jeszcze założyć LPG to już prawie jazda za darmo
~Marek
Hatchback Facelifting 1.8 HSD 136KM 100kW
Ładnie przyspiesza zazwyczaj jak jest potrzeba to pierwszy rusza na światłach. Jedyny minus to słychać trochę silnik przy gwałtownym przyspieszaniu, ale nowe hybrydy już są lepiej wyciszone
~Paweł Wróblewski
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
coś tam jest, ale jak ktoś chce korzystać z auta a nie majstrować w nim - może się tym w ogóle nie interesować, pracę silnika słychać tylko przy mocniejszym przyspieszaniu
~clin39
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
Niby w sumie silnik elektryczny + spalinowy mają 136KM, ale wcale tego nie czuć. W zwykłym aucie (niehybrydowym) już przy mocy rzędu 120KM jest podobne przyspieszenie.
~kkk
Hatchback 1.8 HSD 136KM 100kW
elastyczność zadowalająca, na poziomie dwulutrowego diesla, wrażenia z przyspieszania są inne z powodu bezstopniowej przekładni, ale szybko się można przyzwyczaić