Lista ocen Toyota RAV4 V SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW 2019-2022 (45) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksander
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Pewny i przewidywalnych. Auto nie ma długiego rozstawu osi więc na wybojach potrafi podskoczyć. Nie miałem wcześniej SuV i to co od razu się odczuwa to jednak mniejszy komfort resorowania w porównaniu z autami klasycznymi osobowymi. Jeszcze po tych samych drogach co zawsze i jest to odczuwalne. Natomiast w porównaniu z innymi SUV myślę, że komfort resorowania jest lepszy niż np. w Tiguanie. Byłym na jeździe próbnej VW i takie odniosłem...
~Artur
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Pierwsze co zwróciło uwagę to rzeczywiscie jest fajnie sztywna. A przy tym plomby nie wylatują. Smieszna rzecz. Jechałem przez Eurotunnel pociągiem. Mieliśmy dolny pokład i strasznie trzęsło. Przede mną stał na pokładzie mercedes GLC, jakieś 12-15 cm było przerwy między nami. Obserwując swoją maskę, mercedesem bujało góra dół jakby ktoś po nim skakał. Zakręty zbiera się bardzo pewnie. Może nie jest to sportowy bolid, ale poprzednio jezdzilem...
~Artur
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Prowadzi się dobrze - stabilna w zakrętach daje frajdę z jazdy. Ostanie zimowe doświadczenia ze śniegiem przekroczyły moje oczekiwania w zakresie prowadzenia. Wykazuje wręcz fantastyczną dzielność "zimową" w trudnych warunkach pogodowych i ośnieżonej drodze. Nie miałem najmniejszych z pokonywaniem wzniesień czy zjazdów - podkreślam 4x4 ma tutaj duże znaczenie. I gdyby nie ta tylna oś słabo radząca sobie w pewnych okolicznościach byłoby dobrze.
~gregpaw
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Trzyma się drogi doskonale, ale czuć że środek ciężkości jest dość wysoko. Ale to suv, i to niemały, więc trudno spodziewać się sportowych zachowań. Nierówności pokonuje dość sprawnie i bez użalania się:) Zawieszenie jest dosyć twarde, ale nie urywa nam miednicy na wybojach. Jak dla mnie - super. Duży prześwit, kierownicę można prowadzić jednym palcem - usztywnia się przy większych prędkościach.
~MBO
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Układ jezdny RAV4 to "worst of both worlds" czyli kombinacja wad różnych rozwiązań: Jest relatywnie mało precyzyjny ale za to twardy i niewygodny. I do tego głośny (samochód dudni na nierównościach). W por. do Skody Kodiaq, którą jeździłem wcześniej różnica na niekorzyść RAV4 jest bardzo zauważalna.
~Knychu
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Prowadzi się lekko, pewnie i zdecydowanie. Na prostej jedzie prosto bez poprawiania, a w zakrętach każdy milimetr ruchu kierownicą wystarcza do precyzyjnego obrania kierunku. Świetna kontrola trakcji,a system AWDi to już w ogóle kosmos przy przyspieszaniu i na śliskiej nawierzchni.
~marcin
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Naped AWD zima dziala bardzo fajnie. Przyzwyczajony jestem do 4x4 w CRV tu zdecydowanie lepiej. Polecam jednak tylko 4x4 bo przy napedzie na przednia os, auto czesto zrywa przyczepnosc (porownalem przed zakupem) i jest jakby nieco bardziej podsterowne
~DrSnor
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Fatalny zawieszenie na złej nawierzchni lub drodze gruntowej jak to w Toyotach niestety ;( Prawie tak złe jak w Priusie czy Smarcie. Nie da się przejechać przez dziurwą drogę gruntową bez wrażenia, że zaraz się wszystko rozpadnie.
~michał_polak
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Dobrze trzyma się drogi jak na SUVa. Udało mi się też trochę przypadkiem wypróbować Toyotę w błocie i dołach na parkingu, które to przeszkody przejechałem bez problemu gdy zwykłe osobówki z napędem na przód stawały.
~Cezary
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Samochód reklamowany jest jako idealnie prowadzący się, ale niestety w praktyce bywa podsterowny. Czuje się podczas jazdy nisko umiejscowiony punkt ciężkości, co jest przyjemne, ale ogólna ocena z prowadzenia jest średnia.
Toyota RAV4 V SUV