Lista ocen Toyota Starlet IV (59) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mirek
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Krótkie przełożenia sprawiają, że samochód jest bardzo elastyczny jak na małą benzynę. Ma to też swoje minusy - jazda w trasie jest nieco irytująca. Nie można powiedzieć, że brakuje 6 biegu, jednak 5tka mogła by być nieco dłuższa. Z ciekawostek dodam, że samochód od nowości (obecnie 290tys. km) nie miał nic naprawiane w układzie skrzynia biegów/sprzęgło. Nadal wszystko chodzi idealnie, jedynie wsteczny czasem trudniej zapiąć.
~tomiko5@wp.pl
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Ze skrzynią nie mam problemów. Wsteczny w 75% przypadków dość opornie wskakuje,ale można przywyknąć. 5 biegów spokojnie wystarczy do rozpędzenia go do 140 km/h (być może i więcej-nie sprawdzałem),ale dla spokojnej jazdy wystarczy prędkość do 110 km/h
~bartek5656
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Na skrzynię biegów nie można narzekać. W zasadzie można jeżdzić cały czas na piątce. Elastyczność jest na tyle dobra, że powyżej 40km/h auto daje radę na ostatnim biegu. Natomiast trzeci bieg to "bajka". Żadne auto nie da nam rady na światłach.
~Karol
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Ponad 200tyś i 17 lat a biegi wchodzą jak w nowym aucie. Przełożenia szybkie i proste trochę jak w sportowym aucie.Przy wrzucaniu wstecznego czasami delikatnie szarpnie.
~as
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Działa poprawnie, biegi mają swoje wyczuwalne miejsce - ale jakoś nic nadzwyczajnego, ot porządna skrzynka. Zestopniowana raczej do miasta, na trasie biegi mogłyby być nieco dłuższe.
~D0PIECA
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Skrzynia raczej precyzyjna, choć u mnie po wymianie sprzęgła trochę haczyła przy zmianie z 2 na 3, ale według mnie kwestia przyzwyczajenia.
~Lukezo
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Skrzynia w moim modelu jest już trochę zużyta, czasami ciężko wchodzą biegi (najciężej 2). Ale za to zmiana biegu przebiega bardzo szybko.
~Marcin
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Nie do zajechania, co prawda "haczy" na jedynce i wstecznym, ale ma bardzo krótki skok(trzeba się przyzwyczaić) i działa bardzo precyzyjnie
~przems@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Skrzynie biegów bywają lepsze. Kłopoty (niewielkkie) przy przechodzeniu z I na II - trochę haczy. POzostałe biegi same "wskakują" z pomocą "jednego palca".
~Grzegorz
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
Na ogół pracuje bez zarzutu, jedynie czasem wsteczny nie wejdzie. Jednak jak na swój wiek można jej to wybaczyć.