Lista ocen Toyota Yaris III Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW 2011-2014 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Silnik z dość dużym przebiegiem - i to z LPG od początku. Od początku na nauce jazdy. Oleju nie bierze (cały czas na 5w30 Motula). Co do mocy - myślę, że na tą klasę okey jednak brakuje mi tutaj tego czegoś - elastyczność miejscami słaba - na dk94 w stronę Krakowa trzeba go mocno kręcić by jechać żwawo jak wszyscy. Zresztą z drugiej strony - mały moment obrotowy i niska pojemność więc nie można się spodziewać cudów i wymagać elastyczności V6....
~Robert
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Jestem bardzo zadowolony. Ten napęd w tym samochodzie jest dla mnie wystarczający i nie oczekuję niczego więcej (chyba tylko trwałości i niezawodności).Samochód w trasie spisuje się fantastycznie.Jazda jest przyjemnością.6 bieg już dobrze \"ciągnie\" od 80km/h, wyprzedzanie nie stanowi problemu, w razie spadku prędkości możemy wspomóc się 5 biegiem, który dobrze sobie radzi już od 60km/h.kultura pracy i elastyczność jest ok.
~faziasty
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
No niestety nie ma czym pojechać. Niby 99KM ale auto zachowuje się jakby ważyło 2 tony. Owszem można cisnąć na dwójce do 60km/h, wtedy jedzie, ale na dłuższą metę to męczące i drogie wyjście. Na plus cicha przyjemna praca przy mniejszych prędkościach. Micra K12 na papierze o 30KM słabsza w rzeczywistości zdawała się zbierać dużo szybciej. Ogólnie nie jest źle, ale mogło by być lepiej.
~miazek
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Silnik jak na swoją pojemność i moc może zadziwić niejednego kierowcę w aucie klasy o wiele wyższej... Przy prędkościach powyżej 100 km/h jest już nieco hałaśliwy ale nadal do zniesienia. Jeśli pominąć hałas i znaczny wzrost spalania przy nieekonomicznej jeździe, to ten malutki silnik naprawdę potrafi poszaleć na drodze przy wyższych obrotach.
~ ;(
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Stało się w moim silniku wystąpiły stuki w silniku okazało się że trzeba wymienic tłoki pokrywę zaworów Korbowdy, Narazie autko chodzi bez problemów mam 7tyś przejechane od momentu naprawy .Dziwi mnie tylko że taka Firma TOYOTA bawi się w naprawy a nie wymieni silnika. Niby wszystko gra ale czuje taki niedosyt z tond taka niska ocena silnika
~jonny
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Jako poprzednie auto posiadałem Yarisa II z silnikiem 1.0 i przesiadając się do III z silnikiem 1.33 mogę pisać w samych superlatywach myślę że o wiele lepiej pracuje. Zdecydowanie lepiej się wyprzedza, jest bardziej zrywny i przede wszystkim wydaje dźwięki milsze dla ucha 1.0 chodzi jak sokowirówka.
~maztoyoty
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Silnik 1,3 ma 99KM, ale są to konie "japońskie" i to czuć. W mieście ze skrzynią biegów CVT jest super, ale na trasie przydało by się trochę więcej, choć wyprzedzić można, ale z pewnym marginesem. Auto było kupowane głównie do miasta a tu jest królem.
~Andrzej z Dursztyna
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Głośny i niestety nie da się ruszyć z miejsca na niskich obrotach, bo gaśnie. Na dodatek podczas zmiany biegów komputer podbija obroty silnika, lub nie są one odpowiednio szybko wytracane przez co dochodzi do szarpnięć po zmianie biegu na wyższy.
~Marcin K
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
bardzo ładnie pracuje, jechałem też 1,0 70KM i zdziwiłem się jak żwawo jechał przy mniejszej mocy ale ogólnie do miasta super, dobre przyspieszenie w ruchu miejskim słaby na trasy i duże prękości ale konstruktorzy zrobili auto miejskie !
~kota
Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Jestem mile zaskoczona. Niezłe przyśpieszenie, stosunkowo cicha praca, w porównaniu z wersją Yaris II. Otwarcie maski i... Jezu, dla tego widoku warto było. Silnik jest piękny! Dawno się tak nie zachwycałam.
Toyota Yaris III Hatchback 5d