Lista ocen UAZ 469 2.45 75KM 55kW 1973-1985 (26) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mariusz_1607
Terenowy 2.45 75KM 55kW
1 jedyny raz!!! znany już sporej liczbie użytkowników problem koła ebonitowego = chyba wiedzieli co robią bo rozrząd dzięki bogu jest bezkolizyjny (dobra rada: nigdy nie użyj ale miej w zapasie klucz rozmiaru chyba 46 do końcówki wału korbowego i uszczelki do miski i dekla rozrządu bo stare wypadają kawałkami a jazda bez oleju źle się kończy
~kierowca
Terenowy 2.45 75KM 55kW
Niezawodność to dopiero ból, poniżej krytyki, tygodniowo czasami kilkakrotne wizyty w warsztacie, największy problem to odpalenie w zimie, coroczna wymiana akumulatora, bardzo częste usterki elektryki, awarie hamulca nożnego, ręcznego to tak jakby wogóle nie było
~paranoic_killer
Terenowy 2.45 75KM 55kW
Miałem większość- pęknięty blok silnika, rozerwana chłodnica, ukręcona piasta, pozacinane cylinderki hamulcowe, niedziałająca pompa hamulcowa, rozpadnięty docisk sprzęgła itp itd. Ale zawsze (poza rozwalonym silnikiem) dojeżdża do domu!!
~Łukasz
Terenowy 2.45 75KM 55kW
Zawsze dojedziesz do domu czy to na 2 dzialajacych cylindrach czy z ugiętą zwrotnicą, pękniętym wałem , zmielonym mechanizmem różnicowym. Gniotsa nie łamiotsa. Poważne usterki to u mnie nie pojawiły sie.
~Orgi
Terenowy 2.45 75KM 55kW
raz jeden (dwa dni temu) rozwalilem go na amen- w dodatku z wlasnej glupoty - generalnie auto praktycznie zawsze wroci o wlasnych silach
~plannet@paint-ball.pl
Terenowy 2.45 75KM 55kW
Nie jest źle - w końcu auto jest przejawem radzieckiej myśli technicznej i zostało przewidziane do eksploatacji w naprawdę ekstremalnych warunkach.
~Łajza
Terenowy 2.45 75KM 55kW
Brak. Nawet rozwalona uszczelka pod głowicą nei jest poważną usterką. Dojedziesz na 3 garach, wymienisz w godzinę.
~Cezary
Terenowy 2.45 75KM 55kW
na 40000 kilometrów dwa razy byłem ściągany z lasu, raz rozrząd i raz urwany kardan (właściwie dojechałem tylko na przednim napędzie)
~Kacha
Terenowy 2.45 75KM 55kW
jeśli się bardzo dba to nie powinno być, ale trzeba się liczyć z ciągłymi drobnymi usterkami
~Orgi
Terenowy 2.45 75KM 55kW
ty jest lepiej- prawie zawsze da się wrócić do domu (no chyba, że ktoś tak jak ja silnik zatrze)