Lista ocen Volkswagen Golf II (559) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 610 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jureq
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Jest dosyć twardy, ale dzięki temu stabilniejszy w zakrętach, jak dla mnie mógłby być bardziej miękki na nasze dziury. Brak wspomaganie wcale mi nie przeszkadza, przekładnia jest tak skonstruwana, że w czasie jazdy nawet nie zauważymy, że nie ma wspomagania, a przy nawrotkach w miejscu też nie potrzeba dużo siły,również w zakrętach łatwiej wyczuć jakieś uślizgi i łatwiej kontrolować tor jazdy, niż w autach ze wspomaganiem
~AZ
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
To duza zaleta tego auta, powiedzialbym ze jezdzi mi sie nim lepiej niz Renault Thalia z 2003 roku, zawieszenie jest dość twarde ale nie traci na komforcie, prowadzenie bardzo precyzyjne, wspominanym Renault nie da sie tak pokonywac zakretow;) I to na oponach 13/155 (Reanult 14/175). Rewelacja. Mimo ze auto przednionapedowe wykazuje tendencje do nadsterownosci, co przy odrobinie wyczucia daje frajde z szybszego brania zakretow
~schwyntzu
Hatchback 1.6 D 54KM 40kW
Tak to nie pomylka - daje 5 gwiazdek. Moj jest obnizony, twardy i na szerokich oponach i musze powiedziec, ze naprawde trzyma sie drogi jak przyklejony. Osobiscie jeszcze nie mialem zadnych sytuacji "podbramkowych". Wlasciwosci jezdne sa obkupione komfortem jazdy, ze wzgledu na twarde zawieszenie i koła 15" czasami "wypadaja plomby z zebow", ale ja lubie takie zawieszenie, a poza tym jezdzi sie duzo bezpieczniej.
~Darek
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Ocena bardzo subiektywna, porównuję z drugim samochodem w domu Volvo 960, które przy golfie jest pontonem. Spory rozstaw osi, krótkie zwisy, zawieszenie w mojej ocenie bardziej nastawione na precyzję, nie na komfort - trochę gokart. 195/50/15 (max fabryczna wielkość) przyklejają go do drogi. Nie przeszkadza w trasie, daje sporo radości na bardzo krętych drogach, gdzie wysoka prędkość nie jest priorytetem.
~tomeq222
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Nie mam zbytnio odniesienia do orygunalnego zawieszenia. Na oryginalnych amortyzatorach i sprezynach nie pojezdzilem dlugo. Musialem zmienic na nowe, wiec od razu sprezyny zalozylem vczerwone o 40 mm obnizajoce zawieszenie:)do tego amorki bilstein i kyaba. Autem smigam 100km/h i w zakretach nie hamuje, jest frajda z jazdy. Wymienilem oryginalny drazek lewy przy przebiegu 240 tys.km.
~Herbu
Hatchback 1.8 i KAT 90KM 66kW
Auto jeździ jak gokart. Ale osiągnięte zostało to przez szerokie, niskoprofilowe opony (205/50 R15), oraz twarde zawieszenie. Na zakrętach trzyma się drogi jak przyklejony. Nic nie jest w stanie wyprowadzić go z przyjętego toru jazdy. Niestety wszystko to odbija się znacząco na komforcie. Układ kierowniczy dość bezpośredni, jednaj bez wspomagania bardzo ciężko pracujący. Zdecydowanie nie dla kobiety.
~art
Hatchback 1.6 D 54KM 40kW
Jest twardy, jak dla mnie za twary (tylko dlatego daje 4), ale za to dobrze sie prowadzi i co najważniejsze jest naprawde wytrzymały. Jeżdze naprawde dużo (często załadowany) po złych drogach. Samochód mam 3 lata (przejechałem ponad 90 tyś km) i narazie wymieniłem tylko łożyska w 2 kołach i mam teraz do wymiany z tyłu sprężyny. Warto dodać że gdy go kupowałem nie był samochodem zadbanym.
~mikipromont
Hatchback 1.6 72KM 53kW
Dobre trzymanie sie drogi, trwałość elementów swietna - koncówki wahaczy i amortyzatory wymienione po 18 latach ( były oryginalne !) Zamienniki juz po 2 latach zaczynaja szwankowac :/ Komfort jazdy średni - na naszych dziurach zawieszenie okazuje sie zbyt twarde.Hamulce niezbyt skuteczne a do tego wymagaja sporej siły nacisku na pedał hamulca.
~maniek_85
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Zaletą zawieszenia jest jego duża wytrzymałość, bardzo dobrze sprawuje się na polskich drogach. Jest to zawieszenie stosunkowo twarde. Samochód nie jest wyposażony we wspomaganie kierownicy, ale jego brak nie oznacza dyskomfortu na drodze. Również parkowanie w wąskich zakamarkach nie stanowi problemów. Poza tym elementy zawieszenia są tanie.
~Basolog
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Nie jestem jakimś demonem prędkości,więc o "trzymaniu" w zakrętach niewiele mogę powiedzieć.Dla mnie prowadzi się pewnie i czuję się bezpiecznie.Opony 14/185.Jest dobrze.Ponieważ mam wersję GT,czuje się każdą nierówność,a tych na naszych drogach jest bez liku.Czuję,że jadę-kiedyś może będę marudził,ale nie dziś.