Ocena kierowcy - Volkswagen Golf II

Raban1@interia.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1987
Volkswagen Golf II 1.6 72KM 53kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Silniczek pracuje bardzo dobrze. Trochę brakuje mocy, ale to tylko 72KM, ogólnie bardzo udana solidna konstrukcja, idealna do LPG.Czasami się zadusi (gaźnik), Jedyne co denerwuje to to,ze przy przęłączeniu z benzyny na LPG nie zawsze na początku chodzi na wszystkie świece, ale po lekkim nagrzaniu jest ok.
Skrzynia jest przeciętna, są lekkie problemy z wrzuceniem jedynki, mam 4 biegi i na trasie daje to sie we znaki.
Mój jest trochę obniżony co daje się głeboko odczuć na naszych drogach, chociaż dzięki temu zyskam na zakrętach i na wyczuciu auta.
Gdyby nie boczne lusterka na trujkącikach dałbym 5, a tak nie mogę. kto to tam wymyślił?
Wszystko w zasiegu ręki, za dużo przełączników nie ma, wiec doskonale, zresztą jak to w VW
Ogrzewa idealnie, nawet w lato ochłodzi.
Dla kierowcy jest doskonale, mam 186 cm i nie narzekam na brak miejsca, czy wygodę. Mam kubełkowe fotele więc trzymanie ok. A pasażer ..... nie jestem nim, musi sam się wypowiedzieć
Bywa głośno, szcególnie na 4 przy 140km/h, ale znośnie.
Pali przeciętnie, jak inne 1,6 czy to na wtrysku, gaźniku, czy inne. poprostu przeciętnie. Nie jest szczytem oszczędności
za takie pieniądze VW opłaca się kupić- to w końcu legenda, a Vw II jest udany i niezawodny
Wysiadło mi podświetlenie tablicy rozdzielczej i tylnej rejstracyjnej ( nie wiem dlaczego- żarówki i bezp ok) ale zaradziłem sobie innym rozwiązaniem, pękła mi rurka przy silniku od wody i rurki termostatu co wchodzą w gumowe węże, ale zespawałem plastikiem i narazie ok.
Nie było

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 72KM 53kW [l/100km]