Ocena kierowcy - Volkswagen Golf II

jazzik, 19 lat temu
Silnik 1.6 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1987
Volkswagen Golf II 1.6 D 54KM 40kW 1983-1991 - Oceń swoje auto
Jezdzilem nim 4 lata, przejechalem 70.000km. Nie sprzedalem go, tylko mi go rozbito. Ja nie mialem zadnych obrazen (zaskakujaco bezpieczny woz, w koncu to 87´), ten drugi w Nubirze wyladowal w szpitalu na 2 tygodnie. Swietny woz po przystepnej cenie. Niech o tym swiadczy fakt, ze teraz przymierzam sie do Golfa III 1.9TDI. W tym glownie mi brakowalo mocy, poza tym OK.
Silnik dosc slaby. Przyspieszenie od 0-100 mozolne, ale jak juz sie na trasie jedzie te 100-110 - to do 120-130 przyspiesza ladnie, duzo lepiej niz male silniki benzynowe z podobna moca.
Mial skrzynke czworke. Ja mialem pecha, bo mialem 2 zepsuta, musialem czekac az obroty spadna, zeby ja wrzucic. Jakos nie mogle sie zebrac zeby to naprawic. Poza tym biegi ladnie chodzily. Podobno ze skrzynka 5 idzie szybciej i mniej pali.
Jak na ten rocznik, samochod trzymal sie jezdni wysmienicie. Jechalem nowymi samochodami, ktorymi bujalo niemilosiernie. Golfik wypada bardzo dobrze.
Zadnych klopotow, siedzi sie dosc nisko, ale ja tak lubie
Wszystko, absolutnie wszystko na swoim miejscu.
Grzal jak dziki, bardzo szybko. Zimny nawiew tez OK, klimatyzacji oczywiscie nie mial.
Miejsca bardzo duzo, nawet z tylu niezle... choc piec osob moze ponarzekac, ale to nizsza klasa srednia.
Przy zamknietych szybach dobrze. Diesla przestaje sie slyszec jak sie przekroczy 60kmh
Ekonomicznosc na 5. W miescie palil srednio 5.8, na trasie 5.2 (ropy)... Czesci niedrogie, bo pelno zamiennikow.
Moze jest troche drozszy od innych wozow z tych lat, ale za to malo awaryjny, wygodny i posiadajacy ponadczasowa sylwetke. Co Golf to Golf. Slyszalem, ze przy IV to sie skonczylo :-(
Malo awarii. Raz zarowka od stopow. Kabel od masy od akumulatora zasniedzial i trzeba bylo oczyscic.
Niestety moj bral duzo oleju, jak sie pozniej okazalo byl bardzo nieszczelny. Przebieg mowil, ze mial 250.000, ale koles w warsztacie powiedzial, ze mogl byc o wiele wiekszy. Przed kupnem tego modelu koniecznie sprawdzcie kompresje silnika. Jak juz pisalem w skrzyni 2 ciezko chodzila, ale to mialem od poczatku i 4 lata tak jezdzilem (nie jestem z tego dumny). Poza tym nalezy uwazac na korozje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D 54KM 40kW [l/100km]

5,6