Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 D 65KM 48kW 1991-1997 (36) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jędrzej
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Czasami 5-bieg lubi nie wejść, i trzeba ponownie wrzucać na luz i próbować go wrzucić raz jescze, ale nie wiem czy to problem globalny czy mojego egzemplarza, poza tym wybierak skrzyni ma długie przełożenie, robię głównie długie trasy więc w ogóle mi nie przeszkadza, ale podczas jazdy w mieście może być to denerwujące. Pomimo tego że to diesel, zmiana biegu na wyższy jest prawie taka sama jak w zwykłej benzynie, około 2.5-3 tyś obrotów.
~Niemy_Gda
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Skrzynia w miarę dobra.. Warto jednak po zakupie zainteresować się olejem w skrzyni - najlepiej go od razu wymienić i skrzynia będzie chodzić jak nowa ! a jeżeli okazało by się, że skrzynia jest już na wykończeniu, zakup nowej nie zabija portfela (cena używanej - 200-300zł) ;)
~Radecki
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Skrzynia wg mnie działa ŹLE! Nieprzyjemnie wrzuca się 1dynkę. Moja dziewczyna ucząc się nim jeździć musiała wrzucać 2, 1, i dopiero ruszać.... nie wiem czy tak trafiłem... ale chodzi topornie. W zimę jest jeszcze gorzej..
~Szkudnik
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Biegi wchodziły w specyficzny sposób, jednakże wszystko chodziło jak trzeba. zero zgrzytu. Skrzynia tak zestrojona, że na upartego na piątce szło jechac od prędkości 60km/h.
~xyz
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
ja akurat mam mieszane uczucia bo kupiłem z uszkodzona szkrzynia na wstecznym sie cos tlucze juz jezdze tak 50000 i narazie jeszcze działa. Poza tym ok nie haczy.
~koper
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
biegi wchodza poprawnie,czasem dwojka z pewnym oporem i jakby zgrzytem.wynika to chyba juz ze znacznego przebiegu i odbywa sie tylko na zimnym silniku.po parust metrach zjawisko zanika
~swistak
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Miałem wersje Ecomatik(półautomat) i do czasu było super ale niestety wkońcu siadło i przerobiłem na zwykłego i dalej sie dobrze spisywało
~starszak
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Bardzo długo pracowała super.Teraz już trochę zgrzyta przy wstecznym ale nie ma tragedii.Pozatym działa bardzo dobrze
~uzytkownik_VW_od_1985
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Po pewnym czasie wyrabiaja sie wodziki i moze haczyc przy wrzucaniu jedynki. To samo bylo w moich poprzednich golfach.
~Cezar
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
czasami zdarzy mi sie ostro szarzowac i nie ma problemow przy błyskawicznej zmianie biegow. sprzeglo troche nie nadaza...
Volkswagen Golf III Hatchback