Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 (76) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mariuszkowalski177@wp.pl
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Co do spalania mam wiele zastrzeżeń. Słyszałem i czytałem opinie, że taki właśni turbo diesel w najgorszym wypadku pobierze około 6 litrów. Ja jako użytkownik mogę śmiało powiedzieć, że średnie spalanie w moim przypadku to 7 litrów/100km. Przy czym ja nie jeżdzę szybko. Maksymalnie jeżdzę 100 km/h. Zazwyczaj tzrymam się 90 km/h. Poza tym dziwię się, że mam 2600 obr/min przy 100 km/ h. Według mnie jest to za dużo jak diesla.
~jhosef
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Stary klekot a na stacjach paliw nie zabija. Po gdańsku w czasie szczytu spalał zimą 7 litrów na 100 km, przy 10 km trasie i nie żałowaniu turbinki. W trasie około 5,5 przy prędkościach około 120. Podczas emeryckiej jazdy zimą - nie było warunków - 80 km/h max wyszło spalanie 3,8-4 litra. Ogólnie spalaniem się zupełnie nie przejmuje bo jest na tyle małe, że nie zawraca głowy.
~jacek25
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Spalanie ok od 5 l przy oszczędnej jeździe do 7,5 przy deptaniu w zimie w mieście. Średnio 5,8-6,5 litra. Ceny części to największy PLUS tego auta: -kompletny rozrząd z pompą wody - 200zł -tarcze przód - 45zł/szt -klocki hamulcowe 40-85zł/komplet -końcówka drążka- 25-40zł/szt -pompa hamulcowa - 70zł -filtr paliwa 25zł itd. - rewelacja
~adamus75
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Mało pali przy oszczędnej jeździe, auto bez skomplikowanej elektroniki proste w obsłudze, ale ceny lepszych części nie są małe, do tego dochodzi problem z uczciwym mechanikiem, jak trafimy na zdziercę to kroi tak jak za zboże :) I znowu powtórzę im lepsze części tym bardziej bezproblemowa i bezstresowa jazda.
~jan nowak
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Tu ważne golf posiada ukryte koszty - posiadając jakąś lepszą wersję konieczne jest dobre auto casco, garaż lub parking strzeżony. Lista żeczy które mi skradziono: Radio x2 Światła przeciwgielne blendy w zderzakx2 białe kierunki, dekle do felg bbs lusterka podgżewane. Koledze: radio i poduszki powietrzne...
~opinia golf
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Tanie przeglądy/naprawy - bardzo tanie Mało pali. Wpisywanie przez kolegów że auto pali 12 czy 15l jest zupełnie nie realne. Mój rekord spalania to 8,5l - na autostradzie obroty cały czas powyżej 4000. Rekord minimalnego to 3,6 - 70-80 km/h nocą praktycznie bez dodawania gazu, ok 20km było z górki.
~HM
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Jeżdże dosć ekonomicznie - czyli rozsądnie. Po prostu nie przyspieszam, jak wiem, że zaraz będę hamował. Wyniki są takie: miasto - 6 litrów (zimą w granicach 6,5-7), Trasa do 100km/h - 5-5,5 litrów. Jazda powyżej 120 to już wuiększy wydatek. Szacuję, że przy 140 spali 7-8 litrów.
~David Mike
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Ekonomia na szóstkę z plusem. Spalanie bardzo niskie, podkręcony do 95KM silnik nie przekracza 7/100, w trasie 5. Częsci za grosze, większość napraw jest bardzo prosta i można je robić samemu, a koszt wymiany rozrządu to ok. 180 zł za części + robocizna.
~Michał
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Zużycie paliwa w mieście to ok 6,5l. w trasie przy prędkości 100 km/h to 5l, przy prędkości maksymalnej 170 km/h to już ok 8l. Co do przeglądów i napraw to większość rzeczy można zrobić samemu, auto jest naprawdę proste. Ceny części bardzo niskie.
~użytkownik25
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
ogromnym plusem teog auta jest dostępność części. dużo zameinników i jeszcze więcej cześci używanych, ceny niewygórowane. Zaurzycie paliwa dobre, ale mogłoby być lepsze do ok 7 litrów w mieście i od ponad 5 w trasie ( mównie o w miare rozsądnej jeździe)
Volkswagen Golf III Hatchback