Lista ocen Volkswagen Golf III Kombi 1.9 D 65KM 48kW 1993-1999 (14) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AŁ
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
wystarczająco precyzyjna, żeby po pierwszych 1000km wiedzieć, co i jak działa drobne problemy z drugim biegiem na zimno po włamaniu i próbie wyłamania bearlock´a poprzez machanie dźwignią zmiany biegów oprócz tego piątka mogłaby być ciut "dalej" - tzn. 2000obr. przy np. ~85km/h, a nie ~70kmh, ale coś za coś - można przejechać pół Polski nie zmieniając biegu... dobrze współgra z silnikiem - odpowiednio zmieniając biegi można całkiem...
~PedroX
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
Biegi same wchodzą, czasami z jedynką jest problem, natomiast zastrzeżenia mam do wstecznego, jak sie jeździ nim tak dłużej to zawsze ze zgrzytem wchodzi dlatego moja ocena to 3 była by 4 gdyby nie ten wsteczny.
~Mateusz Z.
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
W tym aucie mógłbym zapomnieć o tym że istnieje tam takie coś jak skrzynia biegów. Dosłownie przez 5 lat nie zajrzałem do niej ani razu. nie było potrzeby. Wszystko chodziło tak jak należy.
~Grzegorz
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
Przy 520 tyś zaczęła trzeszczeć 2 i 3 o ile obroty nie spadną do pozycji 1000/min. I tak od 30 tyś, pewnie jeszcze z 50tyś wytrzyma. Używana skrzynia to 200 zł a wymiana dziecinnie prosta.
~Pablo
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
to chyba słaby punkt w gofach, pierwsza skrzynia rozsypała się po 200.000 mam drugą używaną i też stuka przy jeżdzie na wstecznym biegu.
~kris
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
Skrzynia pracuje cicho.Biegi wlaczaja sie precyzjnie.Zle zestopniowana,pierwszy bieg powinien byc uzywany tylko do holowania.
~art
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
Pierwszy i drugi bieg ciężko wchodzi, poci się przy półośkach, zaczyna głośno pracować na niższych biegach
~fiszman@wp.pl
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
Mechanik, jak go kupilem cos tam pogrzebał i chodzi leciutko. % ty bieg nieco za krótki
~tomex
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
nie chodzi jak masło ale i nie haczy jak to ma miejsce w przypadku samochodów koncernu GM
~Qba
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
brak usterek, pomimo małej mocy dosyc dobrze radzi sobie w mieście
Volkswagen Golf III Kombi